Digital

Nike CryptoKicks

Prvá kolekcia topánok Nike pre metaverse sa predáva za astronomické sumy. Kolekcia, známa ako CryptoKicks, sa draží ako nefunčné tokeny (NFT) na online trhu OpenSea. Zákazníci za topánky platia od 4 000 do 9 500 dolárov v kryptomenách, ale niektoré páry sa predali za výrazne viac ako šesťmiestnu sumu. Podľa OpenSea sa predalo takmer 9 000 kusov Nike Dunk Genesis NFT.

NFT sú virtuálne predmety, ktoré využívajú technológiu blockchain a inteligentné zmluvy na zabezpečenie toho, aby bol každý predmet jedinečný a nemenný. . Namiesto toho sa topánky dostanú na nohy avatara, ktorý sa prechádza po virtuálnom svete, ako je napríklad Decentraland.

CryptoKicks sa dajú prispôsobiť, pričom zákazníci si môžu zakúpiť „skin fľaštičku“, ktorá zmení farbu podpisu topánok Swoosh, päty, remienkov a jazyka. Dizajnérske štúdio NFT RTFKT vytvorilo topánky po tom, čo spoločnosť Nike v decembri získala tento startup. Spoločnosti Nike a RTFKT dúfajú, že im topánky zabezpečia časť z toho, čo sa v nasledujúcich rokoch predpokladá ako boom predaja súvisiaceho s metavysielaním.

Podľa výskumnej spoločnosti Strategy Analytics sa očakáva, že trh s transakciami v metaverse dosiahne tento rok 6,1 miliardy dolárov a do roku 2026 takmer 42 miliárd dolárov na celom svete.

www.voguebusiness.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry.

Mohlo by sa Vám páčiť

Speculum Reversion

Holandský digitálny umelecký kolektív SMACK vytvára pomocou AI rozmerné diela "očami Hieronyma Boscha".

Niceaunties

Niceaunties vytvorila v roku 2023 singapurská umelkyňa, ktorej umelecká séria je inšpirovaná...

Mondlich Bike

Bicykel Mondlicht je vášnivý CGI projekt vytvorený dizajnérskym domom Mondlicht Studios...

Stephen Hanson

Stephen Hanson vyštudoval za umelca pred viac ako 30 rokmi a jeho práca...

Jack Usephot

Brazílsky postprodukčný umelec Jack Usephot vytvára neuveriteľne pôsobivú grafiku pomocou digitálnych nástrojov.