Digital

robomojo

Ako mnohí, aj ja som mal počas dospievania a mladosti na stene filmové plagáty. Dodnes mám v spálni plagát Labyrintu. Ale asi by som to neurobil, keby vyzeral ako podivné filmové plagáty, ktoré vytvára umelá inteligencia. Na základe umeleckého projektu Robomojo sa zdá, že umelá inteligencia robí všetko príliš podobné postapokalyptickým nočným morám na to, aby som chcel, aby to na mňa pozeralo zo steny. Ale tieto filmové plagáty generované umelou inteligenciou sú určite zábavné na prechádzanie!

Nie je to prvýkrát, čo vidíme filmové plagáty vytvorené umelou inteligenciou. Robomojo však tieto plagáty odlišuje pridaním titulkov a sloganov. Ponechanie tejto familiárnosti na mieste zdôrazňuje, ako zvláštne odlišne AI funguje. Od Star Treku až po Hviezdne vojny je všetko tak trochu mimo.

Robomojo je projekt umelca Vincenziho a využíva programy AI DALL-E 2 a Midjourney. „Na začiatku ho vyzvem len pomocou názvu filmu, aby som videl, čo vygeneruje, a výsledky nečakane otvoria príbeh do živého alternatívneho vesmíru, čo ma oslovuje. Chcel som vedieť, ako si chladná myseľ počítača predstavuje tieto kultúrne dotykové body. Umenie bolo tradične vnímané ako posledná bašta ľudskosti tvárou v tvár technologickému pokroku, takže je zaujímavou výzvou zachovať si pocit tejto ľudskosti aj v tejto ďalšej kapitole.“

Text a Foto: robomojo.io

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Leap Studios

Leap Studios je vizuálne poradenské a postprodukčné štúdio ktoré sa špecializuje na tvorbu výraznej grafiky pre reklamný priemysel.

Laurie Rowan

Laurie Rowan, britský animátor, ilustrátor a režisér, je meno, ktoré sa stalo synonymom pre živé, hravé a originálne výtvory.

Martin Vester

Martin Vester, 3D dizajnér s vášňou pre klasické autá a ich fascinujúce dedičstvo, starostlivo vytvára pôsobivé kompozície.

Ernesto Perlingeiro

Zábavné popkultúrne portréty od Ernesta Perlingeira, brazílskeho umelca na voľnej nohe žijúceho v Štokholme vo Švédsku.

Henry Flores

Henry Flores, ekvádorský umelec a grafický dizajnér, zručne kombinuje abstraktné a prírodné prvky s výraznými farbami a tvarmi.

Tinker Tailor

Zakladateľka štúdia Tinker Tailor, umelkyňa Kim Hera, bola vďaka svojmu menu od detstva fascinovaná gréckou a rímskou mytológiou.