Digital

Tiago Hoisel Ferraz

Volá sa Tiago Hoisel a pochádza z malého mesta Ilheus na brazílskom pobreží, ktoré je vzdialené 400 km od Salvadoru. Životopis Tiaga Hoisela by znel asi takto: Vyrastal ako každé normálne vidiecke dieťa, hral futbal, chodil na ryby, choval ryby a kraby a intenzívne sa venoval kresleniu.

Hoci sa Tiago nechal zapísať na štúdium grafického dizajnu, jeho srdcovou záležitosťou boli humorné ilustrácie a túto formu umenia miloval viac ako grafický dizajn. Jeho neochvejné zameranie na to, čo miloval, spôsobilo, že sa ilustráciám venoval vo veľkom. Čoskoro jeho diela získali vďaka jeho nenapodobiteľnému štýlu vlastnú jedinečnú identitu. Postupne sa jeho osobná ilustrátorská tvorba zmenila na profesionálnu prácu. Dnes ilustrácie Tiaga Hoisela ohurujú verejnosť na celom svete.

V súčasnosti Tiago vedie ilustračné štúdio s názvom Techno Image v Sao Paule. Mal to šťastie, že v jeho štúdiu spolupracovali niektorí z najtalentovanejších medzinárodných umelcov, ako napríklad Pedro Conti, Lucas Leibholz a Diego Maia. Táto neoceniteľná interakcia bola pre neho veľkou skúsenosťou.

Čo sa týka Tiagovho štýlu, fascinoval ho realizmus a volumetria v maľbe. Pri práci s rôznymi materiálmi pochopil správanie svetla a tieňa. A to sa bohato odráža v týchto dielach. Dnes je na internete živo sledovaný a vždy poteší publikum svojimi jedinečnými výtvormi.

Text a Foto: Tiago Hoisel

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Marco Brambilla

Marco Brambilla je londýnsky umelec známy priekopníckym využívaním digitálnych zobrazovacích technológií vo videoinštaláciách a umení.

Luciano Cian

Luciano Cian je brazílsky umelec, ktorý vytvára farebné digitálne maľby, v ktorých sa miešajú minimálne línie a žiarivé farby.

Olivier Caron

Olivier Caron je digitálny umelec a režisér z Nantes ktorý sa špecializuje na fotorealizmus a je známy svojím zmyslom pre detail a osvetlenie.

Lee Griggs

Madridský umelec Lee Griggs používa výkonný renderovací program Arnold a svoju úžasnú predstavivosť na vytváranie digitálnych portrétov.

Paulo de Almeida

Paulo de Almeida je 3D ilustrátor a talentovaný retušér s tvorivým duchom, ktorý vytvára fascinujúce digitálne ilustrácie pre rôzne témy.