Digital

Tiago Hoisel Ferraz

Volá sa Tiago Hoisel a pochádza z malého mesta Ilheus na brazílskom pobreží, ktoré je vzdialené 400 km od Salvadoru. Životopis Tiaga Hoisela by znel asi takto: Vyrastal ako každé normálne vidiecke dieťa, hral futbal, chodil na ryby, choval ryby a kraby a intenzívne sa venoval kresleniu.

Hoci sa Tiago nechal zapísať na štúdium grafického dizajnu, jeho srdcovou záležitosťou boli humorné ilustrácie a túto formu umenia miloval viac ako grafický dizajn. Jeho neochvejné zameranie na to, čo miloval, spôsobilo, že sa ilustráciám venoval vo veľkom. Čoskoro jeho diela získali vďaka jeho nenapodobiteľnému štýlu vlastnú jedinečnú identitu. Postupne sa jeho osobná ilustrátorská tvorba zmenila na profesionálnu prácu. Dnes ilustrácie Tiaga Hoisela ohurujú verejnosť na celom svete.

V súčasnosti Tiago vedie ilustračné štúdio s názvom Techno Image v Sao Paule. Mal to šťastie, že v jeho štúdiu spolupracovali niektorí z najtalentovanejších medzinárodných umelcov, ako napríklad Pedro Conti, Lucas Leibholz a Diego Maia. Táto neoceniteľná interakcia bola pre neho veľkou skúsenosťou.

Čo sa týka Tiagovho štýlu, fascinoval ho realizmus a volumetria v maľbe. Pri práci s rôznymi materiálmi pochopil správanie svetla a tieňa. A to sa bohato odráža v týchto dielach. Dnes je na internete živo sledovaný a vždy poteší publikum svojimi jedinečnými výtvormi.

Text a Foto: Tiago Hoisel

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Speculum Reversion

Holandský digitálny umelecký kolektív SMACK vytvára pomocou AI rozmerné diela „očami Hieronyma Boscha“.

Niceaunties

Niceaunties vytvorila v roku 2023 singapurská umelkyňa, ktorej umelecká séria je inšpirovaná…

Mondlich Bike

Bicykel Mondlicht je vášnivý CGI projekt vytvorený dizajnérskym domom Mondlicht Studios…

Stephen Hanson

Stephen Hanson vyštudoval za umelca pred viac ako 30 rokmi a jeho práca sa vždy vyvíjala prostredníctvom tradičných

Jack Usephot

Brazílsky postprodukčný umelec Jack Usephot vytvára neuveriteľne pôsobivú grafiku pomocou digitálnych nástrojov.