Identita

Bahlsen

KLIENT
Nemecký rodinný podnik Bahlsen je medzinárodný výrobca sladkých sušienok. V Nemecku je Bahlsen najúspešnejším výrobcom na tomto trhu a so značkami BAHLSEN a LEIBNIZ lídrom na trhu. Aj v celej Európe je Bahlsen jednou z najúspešnejších spoločností vyrábajúcich sladké sušienky. Korene spoločnosti siahajú do roku 1889, keď Hermann Bahlsen založil spoločnosť „Hannoversche Cakes-Fabrik H. Bahlsen“ a zamestnával desať ľudí. Dnes, o viac ako 130 rokov neskôr, je spoločnosť so svojimi sušienkami, vafľami, čokoládovými tyčinkami a tortami medzinárodne prítomná, zamestnáva 2 750 ľudí a jej obrat v roku 2019 dosiahol 540 miliónov eur.

ÚLOHA
Značka s odvážnym a inovatívnym odkazom z minulosti si uvedomila, že súčasná identita a obaly už nejdú s dobou, pretože stratili definovanú osobnosť. Požiadali spoločnosť Auge Design o revolúciu, víziu Brandu na 10 rokov dopredu, ale predovšetkým sa chceli stať ikonou.

RIEŠENIE
Byť ikonou znamená stať sa okamžite rozpoznateľným, silným a výrazným, niečím, čo nie je možné skopírovať, ale naopak príkladom odvahy. V Auge Design sa rozhodli zdôrazniť najdôležitejší prvok, modrý podpis, explodovať ho na obale a skombinovať ho so systémom viacfarebného pozadia, ktoré sa mení podľa príchutí. Okrem toho fotografia výrobkov musela byť rovnako ikonická ako podpis, sušienky Bahlsen sú ako umelecké dielo, výsledok detailnej remeselnej práce – to je dôvod, boli umiestnené na centrálnu pozíciu priamo na podpis nad akýsi grafický bronzový podstavec a do celého obalu sa vložila 360° vízia, boky na SOP a pozadie na BOP spolu s dôkladnou prácou s kópiou a rozprávaním príbehu.

PROCES
V Auge Design museli vytvoriť komplexnú architektúru z viac ako 80 výrobkov rozdelených do 4 rôznych radov, pričom sa musela zachovať súdržnosť, pokiaľ ide o použitie podpisu a fotografie, ale zároveň bol každému radu udelený špecifický štýl a osobitosť. Deklinácia týchto prvkov musela zohľadňovať aj mnohé druhy formátov a materiálov, ktoré sú rovnako ikonické a charakteristické ako flexibilné a funkčné.

Text a Foto: auge-design.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Tilly & Ted

Spoločnosť Slice Design dostala za úlohu vytvoriť úplne novú modernú prémiovú značku krmiva pre domáce zvieratá.

Paríž 2024

Vizuálna identita olympijských a paralympijských hier Paríž 2024 bola koncipovaná na základe štyroch hlavných tém.

Syr Atilatte

Brazílska spoločnosť MELT Design navrhla obal na syr Atilatte zameraný na deti ako individuálny kus alebo balíček