Identita

Brooklyn Children’s Museum

Brooklynské detské múzeum (BCM), založené v roku 1899 ako prvé detské múzeum na svete, je najväčšou kultúrnou inštitúciou v New Yorku určenou najmä pre rodiny, ktorá ročne obslúži viac ako 300 000 detí a opatrovateľov. Generácie Brooklynčanov poznajú BCM podľa jeho maskota, priateľského zeleného „robotického kuriatka“ s vrtuľovým zobákom a erbom z kvetov. Rozmarná ilustrácia, ktorú pôvodne vytvoril Seymour Chwast na propagačný plagát v roku 1977, sa stala akýmsi logom múzea a od 80. rokov 20. storočia sa objavuje na jeho hlavičkovom papieri a iných materiáloch.

O takmer päť desaťročí neskôr bola partnerka Pentagramu Paula Scher, ktorá je zhodou okolností manželkou Chwasta, poverená osviežením identity značky BCM v rámci strategického hlavného plánu zlepšení. Dizajnérka sa rozhodla použiť kuracieho robota – o ktorom Chwast prisahá, že je to naozaj len robot – ako základ pre kompletnú identitu inštitúcie. S Chwastovým požehnaním tím Pentagramu prepracoval postavu tak, aby bola flexibilnejšia pre rôzne kontexty, dodal jej rozmer a pohyb a oživil ju v digitálnych animáciách.

K zelenému kuraciemu robotovi sa pripojilo kŕdeľ v rôznych farbách, ktoré možno použiť ako čiastkové značky pre rôzne programy a iniciatívy BCM, pričom erby sa prispôsobujú rôznym aktivitám. Rodina maskotov sa bude objavovať na označeniach a grafike prostredia v múzeu, ako aj na tovaroch, propagačných kampaniach a sociálnych médiách.

Text a Foto: www.pentagram.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Tilly & Ted

Spoločnosť Slice Design dostala za úlohu vytvoriť úplne novú modernú prémiovú značku krmiva pre domáce zvieratá.

Paríž 2024

Vizuálna identita olympijských a paralympijských hier Paríž 2024 bola koncipovaná na základe štyroch hlavných tém.

Syr Atilatte

Brazílska spoločnosť MELT Design navrhla obal na syr Atilatte zameraný na deti ako individuálny kus alebo balíček