Identita

Brooklyn Children’s Museum

Brooklynské detské múzeum (BCM), založené v roku 1899 ako prvé detské múzeum na svete, je najväčšou kultúrnou inštitúciou v New Yorku určenou najmä pre rodiny, ktorá ročne obslúži viac ako 300 000 detí a opatrovateľov. Generácie Brooklynčanov poznajú BCM podľa jeho maskota, priateľského zeleného „robotického kuriatka“ s vrtuľovým zobákom a erbom z kvetov. Rozmarná ilustrácia, ktorú pôvodne vytvoril Seymour Chwast na propagačný plagát v roku 1977, sa stala akýmsi logom múzea a od 80. rokov 20. storočia sa objavuje na jeho hlavičkovom papieri a iných materiáloch.

O takmer päť desaťročí neskôr bola partnerka Pentagramu Paula Scher, ktorá je zhodou okolností manželkou Chwasta, poverená osviežením identity značky BCM v rámci strategického hlavného plánu zlepšení. Dizajnérka sa rozhodla použiť kuracieho robota – o ktorom Chwast prisahá, že je to naozaj len robot – ako základ pre kompletnú identitu inštitúcie. S Chwastovým požehnaním tím Pentagramu prepracoval postavu tak, aby bola flexibilnejšia pre rôzne kontexty, dodal jej rozmer a pohyb a oživil ju v digitálnych animáciách.

K zelenému kuraciemu robotovi sa pripojilo kŕdeľ v rôznych farbách, ktoré možno použiť ako čiastkové značky pre rôzne programy a iniciatívy BCM, pričom erby sa prispôsobujú rôznym aktivitám. Rodina maskotov sa bude objavovať na označeniach a grafike prostredia v múzeu, ako aj na tovaroch, propagačných kampaniach a sociálnych médiách.

Text a Foto: www.pentagram.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Backbone Aperta

Celkový dizajn je vizualizáciou filozofie ciest ľudského života s rôznymi dverami, schodmi a chodbami, ktorými človek prechádza․

Plus Company

Pred začatím prác na vizuálnej identite Plus Company tím stratégie spoločnosti fuseproject vypracoval stratégiu pomenovania, komunikácie a pozicioningu.

Mentimeter

Spoločnosť Mentimeter bola založená s jasným poslaním: zmeniť stretnutia z jednorozmerných a nudných na inkluzívnejšie a zábavnejšie.

Summerbird

Kancelária Pentagramu v Austine vytvorila identitu značky a architektonickú grafiku pre Summerbird, reštauráciu s rýchlym občerstvením.

Windett Design

Windett Design vytvára nádherné návrhy, ktoré prekonávajú očakávania… a pomáhajú klientom dosiahnuť ich zákazníkov a strategické ciele.