Identita

Hands

Tokijské a milánske dizajnérske štúdio Nendo predstavuje projekt obnovy značky HANDS, maloobchodnej spoločnosti založenej v roku 1976, ktorá ponúka široký sortiment výrobkov a v súčasnosti prevádzkuje celkovo 63 obchodov v Japonsku a v zahraničí. Značka si zachováva známu prezývku „HANDS“ a tmavozelenú farbu, aby pokračovala v hodnotách, ktoré sa dedia od založenia spoločnosti ako TOKYU HANDS.

Na druhej strane, v súlade s filozofiou značky vytvárať životný štýl vlastnými rukami sa v novom logu používa čínsky znak znamenajúci „ruka“, aby sa v zahraničí vytvoril dojem japonskosti. Písmo s jedným ťahom vyjadruje nádej na spojenie minulosti a budúcnosti. pripomína predchádzajúce logo s dlho známym motívom „krídiel rúk“ a zároveň evokuje obraz ľudí tancujúcich s nadšením.

Cieľom je vybudovať konzistentný imidž značky rozvinutím jednovláknového výrazu do širokej škály dotykových bodov vrátane reklamných vizuálov a plánov označenia v predajniach.

Text a Foto: www.nendo.jp

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

WTF

Z etikety plechovky vína WTF, ktorú navrhlo štúdio Onice Design, nás pozorujú imaginárne a bizarné bytosti.

Cihuatán

Spoločnosť Licoreras Cihuatán si vybrala štúdio Appartemnet 103, aby sa ponorilo hlboko do ich kultúry s cieľom úplne

Sahar Sun

V štúdiu Backbone si všimli, že diferenciácia dizajnov značiek v regáli mliečnej sekcie je pomerne slabá, čo spotrebiteľom sťažuje odlíšenie

Birdman

Ukrajinské štúdio Tough Slate Design vytvorilo tento efektný ilustrovaný obal pre Birdman, organický proteínový produkt z Mexika.

Papa Salt Gin

Úloha štúdia Squad Ink bola veľmi jednoduchá: „zachytiť podstatu toho, čo máme na gine a jeho spoločnom pití najradšej.

Backbone Aperta

Celkový dizajn je vizualizáciou filozofie ciest ľudského života s rôznymi dverami, schodmi a chodbami, ktorými človek prechádza․