Identita

San Diego Zoo Wildlife Alliance

Zoo San Diego a San Diego Zoo Safari Park sú dve najväčšie zoologické záhrady na svete, v ktorých žije spolu viac ako 15 000 vzácnych a ohrozených zvierat, ktoré predstavujú viac ako 750 druhov a poddruhov. Oba parky sú súčasťou neziskovej ochranárskej organizácie, ktorá sa usiluje o záchranu druhov na celom svete a môže sa pochváliť jedným z najväčších združení členov zoologických záhrad na svete s viac ako pol miliónom členov. Pentagram vytvoril pre ZOO a Safari Park novú identitu značky, ktorá vystihuje ich jedinečné poslanie a históriu, vrátane nového názvu ich materskej organizácie, premenovanej na San Diego Zoo Wildlife Alliance (SDZWA).

Nové logo spája tri zvieratá, ktoré sú dôležité pre históriu SDZWA a reprezentujú jej storočné úsilie o ochranu prírody. Myšlienka založiť zoologickú záhradu vznikla v roku 1915, keď jej zakladateľ Dr. Harry Wegeforth prechádzal okolo zverinca opusteného po Panamsko-kalifornskej výstave v San Diegu a počul rev leva menom Rex. (Lev je teraz symbolom zoologickej záhrady, pripomína ho socha „Rexov rev“ pri jej vchode.) K levovi sa v znaku pripojil kondor kalifornský, druh, ktorý sa podarilo vrátiť z pokraja vyhynutia, čo je významný úspech organizácie, a nosorožec biely, ktorého zachraňujú pomocou jedného z najúspešnejších riadených chovných programov na svete.)

Identita sa rozširuje na systém čiastkových značiek pre rôzne zložky aliancie. Tie sú ďalej farebne odlíšené pomocou svetlej a modernej palety s názvami inšpirovanými prírodou. Hlavná značka Alliance sa objavuje v tmavozelenej lesnej farbe „Habitat Green“; medzi ďalšie farby patria „Bumblebee Yellow“, „Macaw Red“ a „Elephant Gray“. Grafické prvky sa dajú modulovať v rámci identity pre rôzne kontexty, od serióznych a vedecky zameraných až po hravé a rodinné. Výrazný grafický vzhľad loga sa prenáša do série ikon zvierat a použitie pozitívno-negatívneho priestoru naznačuje vymieranie v sérii plagátov „Záchrana druhov na celom svete“, na ktorých sú ilustrácie zvierat v siluetách.

Text a Foto: www.pentagram.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Backbone Aperta

Celkový dizajn je vizualizáciou filozofie ciest ľudského života s rôznymi dverami, schodmi a chodbami, ktorými človek prechádza․

Plus Company

Pred začatím prác na vizuálnej identite Plus Company tím stratégie spoločnosti fuseproject vypracoval stratégiu pomenovania, komunikácie a pozicioningu.

Mentimeter

Spoločnosť Mentimeter bola založená s jasným poslaním: zmeniť stretnutia z jednorozmerných a nudných na inkluzívnejšie a zábavnejšie.

Summerbird

Kancelária Pentagramu v Austine vytvorila identitu značky a architektonickú grafiku pre Summerbird, reštauráciu s rýchlym občerstvením.

Windett Design

Windett Design vytvára nádherné návrhy, ktoré prekonávajú očakávania… a pomáhajú klientom dosiahnuť ich zákazníkov a strategické ciele.