Identita

Telia

V roku 2021 potrebovala spoločnosť Telia zmeniť vizuálnu identitu. A potrebovala evolúciu, nie revolúciu. Cieľom bolo zabezpečiť, aby nový dizajn umožňoval lepšiu zákaznícku skúsenosť a aby spoločnosť Telia vystupovala ako jedna značka na všetkých rôznych trhoch.

Keďže sa Telia transformuje na digitálnu komunikačnú spoločnosť, na vizuálnu identitu sa kladú nové požiadavky na všetkých trhoch. Telia poskytuje vysokokvalitné digitálne zážitky do všetkých aspektov života ľudí. Či už ide o pripojenie, komunikáciu alebo zábavu. Táto transformácia musí vyniknúť vo všetkých častiach značky.

Nová vizuálna identita sa sústreďuje na myšlienku byť Simply Engaging (Jednoducho pútavý), vďaka čomu je dizajn príťažlivý a vytvára možnosti pre ešte pútavejšie zážitky zákazníkov. Aby sa to dosiahlo a zároveň sa zabezpečila rozpoznateľnosť značky, do centra pozornosti sa dostal používateľ a dizajnové prostriedky sa skôr vyvíjali, než aby sa nahrádzali. Ide o vynovenie vizuálnej identity spoločnosti Telia.

Kurppa Hosk je agentúra pre budovanie značiek s viac ako 80 zamestnancami a kanceláriami v Štokholme a New Yorku. Spoločnosť rieši zložité obchodné problémy kombináciou najbystrejších strategických myslí s najlepšími dizajnérmi v odvetví. Pracuje sa s odvážnymi organizáciami – od začínajúcich startupov až po niektoré z najobdivovanejších spoločností a značiek na svete.

Text a Foto: kurppahosk.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Syr Atilatte

Brazílska spoločnosť MELT Design navrhla obal na syr Atilatte zameraný na deti ako individuálny kus alebo balíček

Meat Studio GoGo

GoGo, značka rýchleho občerstvenia a obchodov s hotovými jedlami, ktorú vytvorila pekinská spoločnosť Subway, bola spustená v júli 2021.

Bunker Classic Gin

Štúdio Javier Garduño EdD vytvorilo na etiketu ginu Bunker koláž s použitím prírodných prvkov, ako sú botanické rastliny

Herb All

Dizajn obalu pre Herb All od štúdia Mid-air odráža harmonické spojenie vedy a prírody.