Identita

Waze

Systém identity značky Waze pre navigačnú aplikáciu poháňanú komunitou, ktorá pomáha vodičom spolupracovať, aby sa vyhli dopravnej zápche.

Waze je jednou z najpopulárnejších navigačných aplikácií na svete so 130 miliónmi používateľov vo viac ako 180 krajinách, ktorí spoločne spájajú svoje miestne hlasy, aby pomohli prekonať dopravné zápchy. Zanietená komunita viac ako 500 000 redaktorov máp tiež pomáha dokumentovať zmeny trasy. Waze mení spôsob, akým sa ľudia pohybujú, tým, že nachádza najlepšiu cestu v reálnom čase vďaka získavaniu aktualizácií v reálnom čase od ostatných vodičov, ktorí môžu zdieľať akčné údaje o nehodách, dopravných nehodách, rýchlostných obmedzeniach a ďalších informáciách o ceste. Platforma ponúka aj Waze Carpool, špeciálnu aplikáciu, ktorá pomáha používateľom plánovať jazdy s ostatnými cestujúcimi na podobnej trase s cieľom znížiť uhlíkovú stopu a dopravu.

Pentagram osviežil identitu značky Waze univerzálnym systémom, ktorý posilňuje ducha spolupráce platformy a poskytuje lepší zážitok na cestách. Identita aktualizuje ikonický symbol Wazer, zavádza súbor nových „nálad“, ktoré pomáhajú používateľom autentickejšie sa vyjadriť v rámci aplikácie, a zefektívňuje charakteristické používanie ilustrácií platformy. Systém zavádza farebný vizuálny jazyk s názvom „Block by Block“, ktorý je inšpirovaný modulárnym dizajnom mestskej siete, ciest a ulíc. Súčasťou obnovy bol aj vývoj nového hlasu značky a komunikácie, ktorá je odvážna, vtipná a prívetivá.

Text a Foto: www.pentagram.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Papa Salt Gin

Úloha štúdia Squad Ink bola veľmi jednoduchá: „zachytiť podstatu toho, čo máme na gine a jeho spoločnom pití najradšej.

Backbone Aperta

Celkový dizajn je vizualizáciou filozofie ciest ľudského života s rôznymi dverami, schodmi a chodbami, ktorými človek prechádza․

Plus Company

Pred začatím prác na vizuálnej identite Plus Company tím stratégie spoločnosti fuseproject vypracoval stratégiu pomenovania, komunikácie a pozicioningu.

Mentimeter

Spoločnosť Mentimeter bola založená s jasným poslaním: zmeniť stretnutia z jednorozmerných a nudných na inkluzívnejšie a zábavnejšie.

Summerbird

Kancelária Pentagramu v Austine vytvorila identitu značky a architektonickú grafiku pre Summerbird, reštauráciu s rýchlym občerstvením.