Identita

Waze

Systém identity značky Waze pre navigačnú aplikáciu poháňanú komunitou, ktorá pomáha vodičom spolupracovať, aby sa vyhli dopravnej zápche.

Waze je jednou z najpopulárnejších navigačných aplikácií na svete so 130 miliónmi používateľov vo viac ako 180 krajinách, ktorí spoločne spájajú svoje miestne hlasy, aby pomohli prekonať dopravné zápchy. Zanietená komunita viac ako 500 000 redaktorov máp tiež pomáha dokumentovať zmeny trasy. Waze mení spôsob, akým sa ľudia pohybujú, tým, že nachádza najlepšiu cestu v reálnom čase vďaka získavaniu aktualizácií v reálnom čase od ostatných vodičov, ktorí môžu zdieľať akčné údaje o nehodách, dopravných nehodách, rýchlostných obmedzeniach a ďalších informáciách o ceste. Platforma ponúka aj Waze Carpool, špeciálnu aplikáciu, ktorá pomáha používateľom plánovať jazdy s ostatnými cestujúcimi na podobnej trase s cieľom znížiť uhlíkovú stopu a dopravu.

Pentagram osviežil identitu značky Waze univerzálnym systémom, ktorý posilňuje ducha spolupráce platformy a poskytuje lepší zážitok na cestách. Identita aktualizuje ikonický symbol Wazer, zavádza súbor nových „nálad“, ktoré pomáhajú používateľom autentickejšie sa vyjadriť v rámci aplikácie, a zefektívňuje charakteristické používanie ilustrácií platformy. Systém zavádza farebný vizuálny jazyk s názvom „Block by Block“, ktorý je inšpirovaný modulárnym dizajnom mestskej siete, ciest a ulíc. Súčasťou obnovy bol aj vývoj nového hlasu značky a komunikácie, ktorá je odvážna, vtipná a prívetivá.

Text a Foto: www.pentagram.com

#foogallery-gallery-15525.fg-masonry .fg-item { width: 500px; margin-right: 10px; margin-bottom: 10px; }

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Paríž 2024

Vizuálna identita olympijských a paralympijských hier Paríž 2024 bola koncipovaná na základe štyroch hlavných tém.

Syr Atilatte

Brazílska spoločnosť MELT Design navrhla obal na syr Atilatte zameraný na deti ako individuálny kus alebo balíček