Identita

WTF

Z etikety tejto plechovky, ktorú navrhlo štúdio Onice Design, nás pozorujú imaginárne a bizarné bytosti. Cieľom je vzbudiť v spotrebiteľovi údiv a zvedavosť, ktorý bude rovnako ohromený kvalitou vína vo vnútri. Surrealistická povaha dvoch zvierat pripomína podstatu samotného obalu: vysokokvalitné víno v plechovke je nečakané a netradičné, ale zároveň praktické a udržateľné.

Zmysel pre novosť, estetika, udržateľnosť: to sú hnacie sily projektu, ktoré dokážu rozprávať o jedinečnosti značky prostredníctvom šikovného použitia papiera, tlače a trojrozmerného zušľachtenia. Okrem farieb horúcich fólií na oboch verziách nájdeme štruktúrované potlače s klišé, mikrografitmi, prizmatickými reliéfmi a transparentnými lesklými dekoráciami, v nepretržitej hre tvarov a farieb, ktoré vyjadrujú zázrak inovatívneho obalu.

Text a Foto: www.onicedesign.it

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Emi Renzi

Emi Renzi je argentínsky grafický dizajnér a ilustrátor známy svojou schopnosťou spájať vo svojej práci rôzne estetické prvky.

Cihuatán

Spoločnosť Licoreras Cihuatán si vybrala štúdio Appartemnet 103, aby sa ponorilo hlboko do ich kultúry s cieľom úplne

Sahar Sun

V štúdiu Backbone si všimli, že diferenciácia dizajnov značiek v regáli mliečnej sekcie je pomerne slabá, čo spotrebiteľom sťažuje odlíšenie

Birdman

Ukrajinské štúdio Tough Slate Design vytvorilo tento efektný ilustrovaný obal pre Birdman, organický proteínový produkt z Mexika.

Papa Salt Gin

Úloha štúdia Squad Ink bola veľmi jednoduchá: „zachytiť podstatu toho, čo máme na gine a jeho spoločnom pití najradšej.

Backbone Aperta

Celkový dizajn je vizualizáciou filozofie ciest ľudského života s rôznymi dverami, schodmi a chodbami, ktorými človek prechádza․