Interiér

Place Vendôme 18, Paríž

Ikonická adresa CHANEL, bola znovu otvorená 90 rokov po vytvorení „Bijoux de Diamants“, jedinej kolekcie High Jewelry, ktorú vytvorila Mademoiselle Chanel v roku 1932.

V roku 1686 navrhol slávny Mansart, architekt Versailles, námestie, na ktorom sa nachádzali akadémie a kráľovská knižnica a ktorého ústredným prvkom bola jazdecká socha Ľudovíta XIV. Z času na čas sa námestie uzatváralo, aby sa na ňom mohli konať plesy. Medzitým, ako to bolo vtedy zvykom, sa jeho fasády postavili ešte predtým, ako sa vedelo, čo sa za nimi bude nachádzať. Preto mal stavebný pozemok č. 18 už niekoľko majiteľov v čase, keď si na ňom v roku 1723 istý Guillaume Cressart postavil svoje sídlo.

V roku 1997, nasledujúc kroky Mademoiselle, CHANEL kúpil mestský dom č. 18 a vytvoril z neho miesto pre svoju šperkársku a hodinársku výrobu: od tvorivých ateliérov po šperkárske ateliéry, od kolekcií Patrimoine po butik, tu sa sny stávajú skutočnosťou, tu Arnaud Chastaingt formuje čas a Patrice Leguéreau pretvára sny na šperky.

Po celoročných prácach slávny americký architekt Peter Marino vynovil na troch poschodiach a po druhý raz úplne nový butik. Elegantné línie, destilovaná koncentrácia umenia a remesiel a výnimočný savoir-faire sa spojili, aby vytvorili súčasnú víziu súkromného sveta Mademoiselle Chanel. Vstúpiť do butiku n°18 a nanovo ho objaviť znamená vstúpiť na jej životnú cestu, do jej sveta a do jej snov.

Text a Foto: lacotedesmontres.com

Peter Marino Architect

Peter Marino je riaditeľom architektonickej kancelárie Peter Marino Architect, ktorá má 160 zamestnancov a bola založená v roku 1978 v New Yorku. Marino, ktorý pracuje na celom svete v širokej škále typov a rozsahov projektov, je všeobecne uznávaný za novú definíciu moderného luxusu prostredníctvom rovnakého dôrazu na architektúru a interiérový dizajn. Prax je uznávaná za svoje oceňované rezidenčné, maloobchodné, kultúrne a pohostinské projekty po celom svete. Peter Marino je známy integráciou umenia do architektonických návrhov, objednal viac ako 300 umeleckých diel špecifických pre dané miesto.

www.petermarinoarchitect.com

Peter Marino

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Royal Scotsman

Royal Scotsman je úžasný vlak, ktorý vás vezme na nezabudnuteľnú cestu po Škótskej vysočine a umožní vám vidieť niektoré z najvýznamnejších

ICRAVE 53

V susedstve Múzea moderného umenia v New Yorku je umenie neodmysliteľnou súčasťou kulinárskeho zážitku aj v reštaurácii 53.

Dom pri zvonici

Pôvodný dom z 50-tych rokov si v minulosti postupne prešiel viacerými rekonštrukciami, vrátane nekoncepčnej prístavby a nadstavby.

Casa Fornasetti

Casa Fornasetti postavil koncom 19. storočia Barnabov starý otec Pietro Fornasetti, prvý dovozca písacích strojov.

Kitzig Interior Design

Kitzig Interior Design už viac ako 25 rokov úspešne realizuje projekty interiérového dizajnu a architektúry doma aj v zahraničí.