Interiér

Alchemist

Štúdio Duncalf premenilo bývalé Dánske kráľovské divadlo na priestor skutočne vhodný pre jednu z „najprelomovejších reštaurácií na svete“, doplnený o originálne umelecké diela od newyorskej graffiti umelkyne Lady AIKO. Reštaurácia so 42 miestami na ploche 2 000 m v bývalej priemyselnej oblasti Kodane.

Alchemist je dieťaťom Rasmusa Munka, ktorého cieľom je potešiť návštevníkov 50 chodmi počas 6 hodín. Z jaskynného skladu, ktorý predtým slúžil ako bývalá kulisárska dielňa Dánskeho kráľovského divadla, sme tento obrovský priestor rozdelili na charakteristické oblasti, ktoré poskytujú dramatické pozadie pre neobyčajnú kulinársku cestu.

Väčšina stolovania sa odohráva v kupole s priemerom 18 m, ktorá poskytuje 360-stupňový vizuálny zážitok. Cesta sa končí v barovej časti nad kupolou. Medzi ďalšie pozoruhodné prvky patrí sklenená podlaha s výhľadom na trojposchodovú vínnu pivnicu.

Podnik Alchemist sa stretol s veľkým záujmom médií a len 7 mesiacov po otvorení získal 2 michelinské hviezdy.

Text a Foto: duncalf.uk.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Royal Scotsman

Royal Scotsman je úžasný vlak, ktorý vás vezme na nezabudnuteľnú cestu po Škótskej vysočine a umožní vám vidieť niektoré z najvýznamnejších

ICRAVE 53

V susedstve Múzea moderného umenia v New Yorku je umenie neodmysliteľnou súčasťou kulinárskeho zážitku aj v reštaurácii 53.

Dom pri zvonici

Pôvodný dom z 50-tych rokov si v minulosti postupne prešiel viacerými rekonštrukciami, vrátane nekoncepčnej prístavby a nadstavby.

Casa Fornasetti

Casa Fornasetti postavil koncom 19. storočia Barnabov starý otec Pietro Fornasetti, prvý dovozca písacích strojov.

Kitzig Interior Design

Kitzig Interior Design už viac ako 25 rokov úspešne realizuje projekty interiérového dizajnu a architektúry doma aj v zahraničí.