Interiér

Alecrim

Inšpirácia spoločnosti Alan Chu Arquitectura pre premenu domu Alecrim pochádzala z úprimnej túžby integrovať obytné domy s prírodným svetom. Projekt sa zrodil z vízie manželského páru, ktorý sa viac ako dve desaťročia s láskou staral o pôdu a pôsobil ako správca životného prostredia. Ich starostlivé úsilie pri výsadbe stromov a vytváraní rozľahlého levanduľového poľa položilo základ pre dizajn domu, ktorý odráža ich hlboké spojenie s prírodou.

Dom Alecrim, ktorý sa nachádza medzi modernistickou atmosférou mesta Brasília a podmanivými prírodnými výhľadmi za jeho hranicami, je oázou butikového hotela s dizajnom od Alan Chu Arquitectura. Tento hotel, ktorý sa nachádza v rámci projektu Alecrim Dreams, bol premyslene zrekonštruovaný, aby ponúkol jedinečný a transformujúci sa zážitok, ktorý návštevníkov opäť spojí s prírodou. Ako pozadie pre dom slúži hlavné mesto Brasília, ktoré je azda najznámejšie svojím dedičstvom modernistickej architektúry. Dialóg medzi modernou mestskou krajinou a priľahlým prírodným prostredím vtláča projektu osobitý charakter. Projekt zároveň koexistuje s okolím a vytvára oázu pokoja mimo rýchleho tempa mesta.

Levanduľové pole, ktoré je významným krajinným prvkom, je viac ako len malebný výhľad – slúži ako vzácny zdroj pre rad ekologických výrobkov majiteľov. Tento udržateľný prístup k surovinám podčiarkuje záväzok architektov k prírode a ilustruje, ako sa architektúra môže bezproblémovo integrovať s ekonomickou udržateľnosťou, environmentálnym povedomím a ľudským komfortom.

Text a Foto: chu.arq.br

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Predajňa Bottega Veneta

Bottega Veneta predstavuje svoju novú parížsku vlajkovú predajňu, prvú, ktorú navrhol kreatívny riaditeľ značky Matthieu Blazy.

Cloud Kindergarten

Materská škola Cloud Kindergarten sa nachádza v štvrti LuxeLakes v Čcheng-tu vedľa parku Cloud Park, v blízkosti existujúcich vodných plôch.

Ovenecká 33 Praha

Architektonická kancelária Objektor Architekti nedávno dokončila rekonštrukciu otvoreného bytu Ovenecká 33 v Prahe.

Predajňa rýb

Architektonická kancelária Baranowitz & Goldberg Architects predstavila svoj návrh predajne rýb Yama v južnej štvrti Florentin v Tel Avive.

Kníhkupectvo

Dizajn kníhkupectva Shenzhen Zhongshuge navrhlas spoločnosť X+LIVING a je silne inšpirovaný imigračnou históriou mesta.

Hotel Goldene Rose

Trhovému námestiu v centre mesta Dinkelsbühl v Nemecku dominuje budova z 15. storočia, pôvodne hostinec, s výraznou žltou fasádou.