Interiér

Alecrim

Inšpirácia spoločnosti Alan Chu Arquitectura pre premenu domu Alecrim pochádzala z úprimnej túžby integrovať obytné domy s prírodným svetom. Projekt sa zrodil z vízie manželského páru, ktorý sa viac ako dve desaťročia s láskou staral o pôdu a pôsobil ako správca životného prostredia. Ich starostlivé úsilie pri výsadbe stromov a vytváraní rozľahlého levanduľového poľa položilo základ pre dizajn domu, ktorý odráža ich hlboké spojenie s prírodou.

Dom Alecrim, ktorý sa nachádza medzi modernistickou atmosférou mesta Brasília a podmanivými prírodnými výhľadmi za jeho hranicami, je oázou butikového hotela s dizajnom od Alan Chu Arquitectura. Tento hotel, ktorý sa nachádza v rámci projektu Alecrim Dreams, bol premyslene zrekonštruovaný, aby ponúkol jedinečný a transformujúci sa zážitok, ktorý návštevníkov opäť spojí s prírodou. Ako pozadie pre dom slúži hlavné mesto Brasília, ktoré je azda najznámejšie svojím dedičstvom modernistickej architektúry. Dialóg medzi modernou mestskou krajinou a priľahlým prírodným prostredím vtláča projektu osobitý charakter. Projekt zároveň koexistuje s okolím a vytvára oázu pokoja mimo rýchleho tempa mesta.

Levanduľové pole, ktoré je významným krajinným prvkom, je viac ako len malebný výhľad – slúži ako vzácny zdroj pre rad ekologických výrobkov majiteľov. Tento udržateľný prístup k surovinám podčiarkuje záväzok architektov k prírode a ilustruje, ako sa architektúra môže bezproblémovo integrovať s ekonomickou udržateľnosťou, environmentálnym povedomím a ľudským komfortom.

Text a Foto: chu.arq.br

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Unico No.11

Dom UNICO No.11 spoločnosti SlowStudio sa nachádza v údolí Chicheng v čínskom Hebei…