Interiér

British Pullman

Fanúšikovia režiséra Wesa Andersona sa môžu vydať na dobrodružstvo v historickom vlaku inšpirované jeho osobitým štýlom a zmyslom pre detail. Jeden z jeho najslávnejších filmov „The Darjeeling Limited“ vypovedá o režisérovej láske k luxusnému cestovaniu vlakom.

Vo vlaku British Pullman sa hostia môžu previezť vo vozni „Cygnus“ vyrobenom v 50. rokoch 20. storočia na vzrušujúcich trasách po Anglicku. Vďaka tematickým jazdám, vrátane obeda s tajomnou vraždou alebo večere s hviezdnym hosťom – šéfkuchárom, tento lístok určite prenesie cestujúcich späť do očarujúcej minulosti.

Vagón Cygnus z 50. rokov minulého storočia má svoj podiel na filmovej histórii, keďže sa objavil vo filme Agatha z roku 1972 s Dustinom Hoffmanom a Vanessou Redgrave v hlavných úlohách. Je jedným z jedenástich vozňov britskej spoločnosti Pullman, ktorá v priebehu rokov hostila kráľovské rodiny, prepravovala štátnikov a prežila nálety počas druhej svetovej vojny.

Wes, ktorý miluje vlaky a má vášeň pre remeselné spracovanie, dostal za úlohu vyvážiť históriu vozňa Cygnus so svojou vlastnou odvážnou a modernou víziou. Výsledkom je vagón ako z jedného z jeho filmov: úžasne symetrické intarzie, odvážne pravouhlé tvary a hody doplnkových farieb.

Text a Foto: www.belmond.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Predajňa Bottega Veneta

Bottega Veneta predstavuje svoju novú parížsku vlajkovú predajňu, prvú, ktorú navrhol kreatívny riaditeľ značky Matthieu Blazy.

Cloud Kindergarten

Materská škola Cloud Kindergarten sa nachádza v štvrti LuxeLakes v Čcheng-tu vedľa parku Cloud Park, v blízkosti existujúcich vodných plôch.

Ovenecká 33 Praha

Architektonická kancelária Objektor Architekti nedávno dokončila rekonštrukciu otvoreného bytu Ovenecká 33 v Prahe.

Alecrim

Inšpirácia spoločnosti Alan Chu Arquitectura pre premenu domu Alecrim House pochádzala z túžby integrovať obytné domy s prírodným svetom.

Predajňa rýb

Architektonická kancelária Baranowitz & Goldberg Architects predstavila svoj návrh predajne rýb Yama v južnej štvrti Florentin v Tel Avive.

Kníhkupectvo

Dizajn kníhkupectva Shenzhen Zhongshuge navrhlas spoločnosť X+LIVING a je silne inšpirovaný imigračnou históriou mesta.