Interiér

Bulgari Hotel Tokyo

Bulgari Hotel Tokyo, ôsmy kúsok v kolekcii hotelierstva Bulgari, zaberá šesť poschodí ultramrakodrapu Tokyo Midtown Yaesu, ktorý má výhľad na tiché priestory, fascinujúcu históriu a prírodné prostredie záhrad cisárskeho paláca a zároveň ponúka nádherný výhľad na mesto a horu Fuji.

Interiérový dizajn hotela, vytvorený spoločnosťou ACPV Architects ponúka sofistikovanú kombináciu súčasného talianskeho dizajnu s dotykmi japonskej tradície a vyjadruje základné hodnoty spoločnosti Bulgari, ktorými sú vynikajúce remeselné spracovanie a umelecký detail, s cieľom vytvoriť efektívne životné priestory.

Príjazdová sekvencia vedie hostí od starostlivo navrhnutého priestoru na vysadenie na prízemí až po recepciu na 40. poschodí, hotelovú halu a všetky hlavné verejné priestory vrátane wellness a banketových priestorov, ktoré sa vyznačujú interiérovým dizajnom, ktorý je preniknutý duchom talianskej estetiky Bulgari, symbolmi japonskej kultúry a precíznosťou zručných japonských remeselníkov, ktorí uviedli projekt do života.

Bulgari Hotel Tokyo pozostáva z 98 izieb vrátane rôznych dvojlôžkových a trojlôžkových izieb a apartmánov 7 rôznych kategórií, ktoré ponúkajú nekonečný panoramatický výhľad na Tokio cez presklenú fasádu po celej dĺžke. Apartmán Bulgari s rozlohou 400 m2, ktorý sa nachádza na 44. poschodí, patrí medzi najpriestrannejšie v meste.

Text a Foto: acpvarchitects.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Royal Scotsman

Royal Scotsman je úžasný vlak, ktorý vás vezme na nezabudnuteľnú cestu po Škótskej vysočine a umožní vám vidieť niektoré z najvýznamnejších

ICRAVE 53

V susedstve Múzea moderného umenia v New Yorku je umenie neodmysliteľnou súčasťou kulinárskeho zážitku aj v reštaurácii 53.

Dom pri zvonici

Pôvodný dom z 50-tych rokov si v minulosti postupne prešiel viacerými rekonštrukciami, vrátane nekoncepčnej prístavby a nadstavby.

Casa Fornasetti

Casa Fornasetti postavil koncom 19. storočia Barnabov starý otec Pietro Fornasetti, prvý dovozca písacích strojov.

Kitzig Interior Design

Kitzig Interior Design už viac ako 25 rokov úspešne realizuje projekty interiérového dizajnu a architektúry doma aj v zahraničí.