Interiér

CO-OP Ramen

V roku 2018 si spoločnosť Ropeswing Group vybrala architektov z ateliéru Marlon Blackwell Architects (MBA), aby vytvorili interiér ich novej reštaurácie s rozlohou 2 000 štvorcových metrov, ktorá sa nachádza na 8th Street Market v meste Bentonville v štáte Arkansas. 8th Street Market je kreatívna, lokálna ekonomika, ktorá si nanovo predstavuje nevyužívaný závod na spracovanie potravín. Návrh pre CO-OP Ramen sa vyvinul z produktívneho nesúladu nového a starého, vysoko prepracovaného a náhodného. Priestor postavený z jednoduchých a nenáročných materiálov, predovšetkým z betónových murovacích prvkov a preglejky, vyžaruje bohatstvo vďaka starostlivo komponovaným textúram priestoru.

Pohľad na reštauráciu z vonkajších výkladov je filtrovaný cez súvislú dĺžku oceľového korálkového závesu, ktorý odráža a zjemňuje svetlo a odďaľuje plný zážitok z priestoru, kým človek nevstúpi. Prijímajúc japonský pojem wabi sabi, ktorý oslavuje asymetrie a nedokonalosti v hrubých a prírodných objektoch, MBA vytvoril „jaskyňu“ obsahujúcu kabínky z jednoduchej preglejky stavebnej kvality, vyzdvihnutej starostlivým stolárstvom a detailmi hrán, zvýraznenú skrytými svietidlami

Pri prechode stlačeným členitým priestorom jaskyne sa hosť dostane do priestranného spoločného posedenia, ktoré je priestorovo prepojené pod hlboko kazetovým stropom z preglejky. Svetlo sa šíri cez hĺbku preglejky, čo spôsobuje, že svetlo a tieň sa zachytávajú v priehlbinách a medzipriestoroch. Obklopení starostlivo položenými stenami z betónových blokov, ktoré zjemňuje 12 stôp vysoká živá zelená stena, môžu hostia sledovať kuchárov pri práci v otvorenej kuchyni, kde vytvárajú rafinované verzie jednoduchých jedál, ktoré sú samy o sebe oslavou rovnakého ducha wabi-sabi.

Text a Foto: www.marlonblackwell.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Royal Scotsman

Royal Scotsman je úžasný vlak, ktorý vás vezme na nezabudnuteľnú cestu po Škótskej vysočine a umožní vám vidieť niektoré z najvýznamnejších

ICRAVE 53

V susedstve Múzea moderného umenia v New Yorku je umenie neodmysliteľnou súčasťou kulinárskeho zážitku aj v reštaurácii 53.

Dom pri zvonici

Pôvodný dom z 50-tych rokov si v minulosti postupne prešiel viacerými rekonštrukciami, vrátane nekoncepčnej prístavby a nadstavby.

Casa Fornasetti

Casa Fornasetti postavil koncom 19. storočia Barnabov starý otec Pietro Fornasetti, prvý dovozca písacích strojov.

Kitzig Interior Design

Kitzig Interior Design už viac ako 25 rokov úspešne realizuje projekty interiérového dizajnu a architektúry doma aj v zahraničí.