Interiér

DiverXO

Avantgarda alebo zánik! Toto motto je jedným z mnohých, ktoré pretavujú vysnívaný svet šéfkuchára Dabiza Muñoza do reality; vystihuje étos DiverXO, prelomového podniku, ktorý nadchýna návštevníkov svojou kulinárskou koncepciou aj dizajnom interiéru. Výzdobu tvoria lietajúce prasiatka (jeho opakujúca sa téma), lebky s čírami, stovky motýľov a obrovské chrómové mravce.

Dabiz sa zaviazal, že ponúkne jedno degustačné menu, ktoré spája rôzne prvky, ktoré sú svetové, zábavné, neúctivé a predovšetkým stelesňujú pocit slobody. Snaží sa porušovať konvencie, aby nesklamal svoju rôznorodú klientelu, ktorá vždy túži vyskúšať nové veci a zažiť metaforické „orgie“ chutí. Jeho jedlá sú také intenzívne a plné kontrastov, že vás udržia v strehu!

Text a Foto: guide.michelin.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Predajňa Bottega Veneta

Bottega Veneta predstavuje svoju novú parížsku vlajkovú predajňu, prvú, ktorú navrhol kreatívny riaditeľ značky Matthieu Blazy.

Cloud Kindergarten

Materská škola Cloud Kindergarten sa nachádza v štvrti LuxeLakes v Čcheng-tu vedľa parku Cloud Park, v blízkosti existujúcich vodných plôch.

Ovenecká 33 Praha

Architektonická kancelária Objektor Architekti nedávno dokončila rekonštrukciu otvoreného bytu Ovenecká 33 v Prahe.

Alecrim

Inšpirácia spoločnosti Alan Chu Arquitectura pre premenu domu Alecrim House pochádzala z túžby integrovať obytné domy s prírodným svetom.

Predajňa rýb

Architektonická kancelária Baranowitz & Goldberg Architects predstavila svoj návrh predajne rýb Yama v južnej štvrti Florentin v Tel Avive.

Kníhkupectvo

Dizajn kníhkupectva Shenzhen Zhongshuge navrhlas spoločnosť X+LIVING a je silne inšpirovaný imigračnou históriou mesta.