Interiér

Dreamscape

Tento pestrofarebný byt inšpirovaný hnutím Spage Age, navrhnutý pre pár pracujúci v umeleckom svete, má prekvapenia v každej miestnosti a v každom rohu. Nachádza sa v Hočiminovom meste a navrhlo ho Red5Studio. Dizajnéri radi rozprávajú príbeh v každom zo svojich projektov a tento s názvom Dreamscape vytvorili tak, aby jeho obyvateľom ponúkol priestor, ktorý je na ich obraz, inšpiratívny a kreatívny.

Namiesto rovných línií a prísnych uhlov sú v byte samé krivky (dvere, okná, priečky…). Zatiaľ čo povrchy sú biele a hladké (podlaha, steny, stropy), nábytok je veľmi farebný a štruktúrovaný. Uprostred bytu sa nachádza stavba pripomínajúca jaskyňu, v ktorej sa nachádza kancelária a mixážne zariadenie, ktoré môže majiteľ využívať na zábavu hostí na večierkoch.

Oproti modrej jaskyni sa nachádza obývacia izba s nadrozmernou oranžovou pohovkou, ktorá dopĺňa vesmírnu atmosféru bytu. Farebné koberce a stoly podporujú rozmarnú výzdobu. Priehľadný jedálenský stôl zo živice vyzerá ako voda v závislosti od toho, ako naň svieti svetlo. Je kombinovaný so šiestimi jedálenskými stoličkami v zelenej a čiernej farbe. Priestor je zábavný nielen cez deň, v noci nás farebné svetlá inšpirované filmami zo 60. a 70. rokov prenesú do novej dimenzie, pozor!

Text a Foto: www.red5studio.vn

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Penthouse Viedeň

Interiérom penthousu, ktoré navrhlo rakúske štúdio destilat, sa tiahne vzrušujúca súhra luxusných materiálov a jednoduchých tvarov.

Podkrovie VitraHaus

Mätovo zelená je jedna z farieb ktorú použila dizajnérka Sabine Marcelis pri návrhu interiéru podkrovia predajne…

Meland Club

Tento projekt je vlajkovou loďou Meland Club, poprednej čínskej značky zábavných parkov pre rodičov a deti.

Cheval Blanc Paris

Hotel Cheval Blanc Paris s rozlohou 172 000 štvorcových metrov, ktorý zahŕňa 72 izieb a apartmánov…