Interiér

Dreamscape

Tento pestrofarebný byt inšpirovaný hnutím Spage Age, navrhnutý pre pár pracujúci v umeleckom svete, má prekvapenia v každej miestnosti a v každom rohu. Nachádza sa v Hočiminovom meste a navrhlo ho Red5Studio. Dizajnéri radi rozprávajú príbeh v každom zo svojich projektov a tento s názvom Dreamscape vytvorili tak, aby jeho obyvateľom ponúkol priestor, ktorý je na ich obraz, inšpiratívny a kreatívny.

Namiesto rovných línií a prísnych uhlov sú v byte samé krivky (dvere, okná, priečky…). Zatiaľ čo povrchy sú biele a hladké (podlaha, steny, stropy), nábytok je veľmi farebný a štruktúrovaný. Uprostred bytu sa nachádza stavba pripomínajúca jaskyňu, v ktorej sa nachádza kancelária a mixážne zariadenie, ktoré môže majiteľ využívať na zábavu hostí na večierkoch.

Oproti modrej jaskyni sa nachádza obývacia izba s nadrozmernou oranžovou pohovkou, ktorá dopĺňa vesmírnu atmosféru bytu. Farebné koberce a stoly podporujú rozmarnú výzdobu. Priehľadný jedálenský stôl zo živice vyzerá ako voda v závislosti od toho, ako naň svieti svetlo. Je kombinovaný so šiestimi jedálenskými stoličkami v zelenej a čiernej farbe. Priestor je zábavný nielen cez deň, v noci nás farebné svetlá inšpirované filmami zo 60. a 70. rokov prenesú do novej dimenzie, pozor!

Text a Foto: www.red5studio.vn

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Royal Scotsman

Royal Scotsman je úžasný vlak, ktorý vás vezme na nezabudnuteľnú cestu po Škótskej vysočine a umožní vám vidieť niektoré z najvýznamnejších

ICRAVE 53

V susedstve Múzea moderného umenia v New Yorku je umenie neodmysliteľnou súčasťou kulinárskeho zážitku aj v reštaurácii 53.

Dom pri zvonici

Pôvodný dom z 50-tych rokov si v minulosti postupne prešiel viacerými rekonštrukciami, vrátane nekoncepčnej prístavby a nadstavby.

Casa Fornasetti

Casa Fornasetti postavil koncom 19. storočia Barnabov starý otec Pietro Fornasetti, prvý dovozca písacích strojov.

Kitzig Interior Design

Kitzig Interior Design už viac ako 25 rokov úspešne realizuje projekty interiérového dizajnu a architektúry doma aj v zahraničí.