Interiér

Eastern & Oriental Express

Po dlhej prestávke vlak Eastern & Oriental Express, A Belmond Train, Southeast Asia s hrdosťou oznamuje svoj dlho očakávaný návrat na koľajnice vo februári 2024. Vlak, ktorý ponúka prepracované dobrodružstvo juhovýchodnej Ázie v pohybe, spustí dve nové sezónne jazdy s odchodom zo Singapuru a cestovaním po neustále sa meniacej malajzijskej krajine a pulzujúcich mestách: Essence of Malaysia (od novembra do februára) a Wild Malaysia (od marca do októbra). Pätnásť tmavozelených vozňov ikonického vlaku vyrazí zo singapurskej stanice Woodlands a pred návratom do záhradného mesta navštívi destinácie ako Penang, Langkawi a po prvýkrát aj národný park Taman Negara.

Vďaka vynoveným interiérom, lepším zážitkom na palube a strhujúcim cestám zahŕňajúcim kultúru, gastronómiu, architektúru a umenie, Eastern & Oriental Express naďalej posúva cestovanie železnicou v regióne na novú úroveň a zároveň stanovuje nový štandard dokonalosti v juhovýchodnej Ázii.

Keď hostia nastúpia na palubu vlaku Eastern & Oriental Express, môžu v každom okamihu žiť a dýchať podmanivou kultúrou juhovýchodnej Ázie. Dni sú prerušované vzrušujúcimi stretnutiami s miestnymi postavami a vášnivými remeselníkmi, ktorí odhalia tajomstvá regiónu pri výučbe starých remesiel a rozprávaní storočných príbehov, zatiaľ čo počas večerov budú hostí sprevádzať tóny nanyangského jazzu a historických malajských melódií.

Text a Foto: www.belmond.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Predajňa Bottega Veneta

Bottega Veneta predstavuje svoju novú parížsku vlajkovú predajňu, prvú, ktorú navrhol kreatívny riaditeľ značky Matthieu Blazy.

Cloud Kindergarten

Materská škola Cloud Kindergarten sa nachádza v štvrti LuxeLakes v Čcheng-tu vedľa parku Cloud Park, v blízkosti existujúcich vodných plôch.

Ovenecká 33 Praha

Architektonická kancelária Objektor Architekti nedávno dokončila rekonštrukciu otvoreného bytu Ovenecká 33 v Prahe.

Alecrim

Inšpirácia spoločnosti Alan Chu Arquitectura pre premenu domu Alecrim House pochádzala z túžby integrovať obytné domy s prírodným svetom.

Predajňa rýb

Architektonická kancelária Baranowitz & Goldberg Architects predstavila svoj návrh predajne rýb Yama v južnej štvrti Florentin v Tel Avive.

Kníhkupectvo

Dizajn kníhkupectva Shenzhen Zhongshuge navrhlas spoločnosť X+LIVING a je silne inšpirovaný imigračnou históriou mesta.