Interiér

Erick Millán

Za bielymi oblúkmi a sviežou záhradou sa rozprestiera ríša fantázie. Povedať, že interiérový dizajnér a štylista Erick Millán je majstrom odvážnych priestorov a žiarivých farieb, je takmer slabé slovo. Eklektický a prehnaný štýl, „viac je viac je moje motto“, hovorí nám, keď nás víta vo svojom ateliéri posiatom farebnými detailmi, predmetmi a dekoráciami, ktoré vypĺňajú každý kút interiéru.

Architekt Erick Millán sa po štrnástich rokoch života v Los Angeles rozhodol vrátiť do svojej vlasti, Mexika, s túžbou otriasť mexickou dizajnovou scénou a zároveň zachovať tamojšie tradície. „Spočiatku bol návrat do Mexika takmer šokom. Z profesionálneho hľadiska to bolo veľmi ťažké, je to úplne iné prostredie ako v Spojených štátoch. Pred štyrmi rokmi som si otvoril ateliér a rozhodol som sa experimentovať, znovuobjaviť svoju kultúru, ale zároveň vniesť inovácie a súčasnosť. Dlhý pobyt mimo krajiny mi pomohol prijať mexické tradície a históriu autentickejším spôsobom,“ hovorí návrhár.

Pri vytváraní tejto eklektickej a maximalistickej džungle sa dizajnér inšpiroval „slobodou farieb, ktorá existuje na mestských trhoch tu v Mexiku,“ pokračuje. „Rôznorodosť textúr, materiálov, tvarov je bez pravidiel. Rád sa strácam a nechávam sa viesť zmyslami: čuchom, zrakom, chuťou, hmatom, sluchom. Napriek jeho hravému a bezstarostnému správaniu sa nám však Erick zveril, že jeho projekt nebol spočiatku pochopený. „Tu v Mexiku sme veľmi pestrá kultúra, ale väčšina interiérových projektov je neutrálna, sterilná. Hneď ako som sa vrátil, prvá vec, ktorú som si položil, bola: „Prečo nepoužívame farby? Keď som sa začal deliť o svoj nápad, všetci sa trochu zľakli, pretože si mysleli, že z tohto konceptu urobím gýčovú piňatu. Príliš veľa farieb, príliš veľa preháňania, musel som bojovať, aby som vyjadril svoje zámery. Chcel som navrhnúť niečo netradičné, to, čo vidíte, je prieskum môjho sveta.“

Text a Foto: erickmillan.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Nový Orient Express

Znovuzrodenie Orient Expressu je technologickou výzvou, ktorá spĺňa vedecké a technické kritériá, a zároveň je umeleckou a estetickou výzvou.

Annabel’s

Annabel’s je súkromný klub pre členov, ktorý sa nachádza v georgiánskom meštianskom dome na londýnskom námestí Berkeley Square.

Belmond Hiram Bingham

Vlak Hiram Bingham spoločnosti Belmond začal svoju činnosť v roku 2003 a sprevádza hostí v honosnom štýle vysoko v Andách.

Hotel Rome Edition

Hotel Rome Edition sídli v budove bývalej banky zo 40. rokov minulého storočia a nachádza sa pár blokov za námestím