Interiér

Erick Millán

Za bielymi oblúkmi a sviežou záhradou sa rozprestiera ríša fantázie. Povedať, že interiérový dizajnér a štylista Erick Millán je majstrom odvážnych priestorov a žiarivých farieb, je takmer slabé slovo. Eklektický a prehnaný štýl, „viac je viac je moje motto“, hovorí nám, keď nás víta vo svojom ateliéri posiatom farebnými detailmi, predmetmi a dekoráciami, ktoré vypĺňajú každý kút interiéru.

Architekt Erick Millán sa po štrnástich rokoch života v Los Angeles rozhodol vrátiť do svojej vlasti, Mexika, s túžbou otriasť mexickou dizajnovou scénou a zároveň zachovať tamojšie tradície. „Spočiatku bol návrat do Mexika takmer šokom. Z profesionálneho hľadiska to bolo veľmi ťažké, je to úplne iné prostredie ako v Spojených štátoch. Pred štyrmi rokmi som si otvoril ateliér a rozhodol som sa experimentovať, znovuobjaviť svoju kultúru, ale zároveň vniesť inovácie a súčasnosť. Dlhý pobyt mimo krajiny mi pomohol prijať mexické tradície a históriu autentickejším spôsobom,“ hovorí návrhár.

Pri vytváraní tejto eklektickej a maximalistickej džungle sa dizajnér inšpiroval „slobodou farieb, ktorá existuje na mestských trhoch tu v Mexiku,“ pokračuje. „Rôznorodosť textúr, materiálov, tvarov je bez pravidiel. Rád sa strácam a nechávam sa viesť zmyslami: čuchom, zrakom, chuťou, hmatom, sluchom. Napriek jeho hravému a bezstarostnému správaniu sa nám však Erick zveril, že jeho projekt nebol spočiatku pochopený. „Tu v Mexiku sme veľmi pestrá kultúra, ale väčšina interiérových projektov je neutrálna, sterilná. Hneď ako som sa vrátil, prvá vec, ktorú som si položil, bola: „Prečo nepoužívame farby? Keď som sa začal deliť o svoj nápad, všetci sa trochu zľakli, pretože si mysleli, že z tohto konceptu urobím gýčovú piňatu. Príliš veľa farieb, príliš veľa preháňania, musel som bojovať, aby som vyjadril svoje zámery. Chcel som navrhnúť niečo netradičné, to, čo vidíte, je prieskum môjho sveta.“

Text a Foto: erickmillan.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Cheval Blanc Paris

Hotel Cheval Blanc Paris s rozlohou 172 000 štvorcových metrov, ktorý zahŕňa 72 izieb a apartmánov…

ETR 250 Arlecchino

Interiéry vlaku ETR 250 „Arlecchino“ navrhli v roku 1960 hviezdny architekt Giò Ponti a dizajnér Giulio Minoletti…

2050 Coffee

2050 Coffee je minimalistická samoobslužná kaviareň v Kjóte, ktorej cieľom je zvýšiť povedomie o udržateľnosti…

The Arts Club Dubai

Interiér The Arts Club v Dubaji navrhlo milánske štúdio Dimorestudio a nachádza sa v ňom stála zbierka…