Interiér

ICRAVE 53

V susedstve Múzea moderného umenia v New Yorku je umenie neodmysliteľnou súčasťou kulinárskeho zážitku aj v reštaurácii 53. Reštaurácia s rozlohou 11 000 metrov štvorcových sa rozprestiera na dvoch poschodiach a pozostáva z dvoch rôznych jedálenských priestorov: Bistro na úrovni ulice a Hlavná jedáleň v pivnici. Po vstupe do reštaurácie sa stravníci pohybujú po sérii „galérií“, prechádzajú od jednej scény k druhej a zdanlivo sa vžívajú do umeleckých diel. Zapustená hlavná jedáleň s dvojitou výškou bola predstavená ako krajinná dioráma, ktorá je viditeľná z úrovne ulice, predvádza pohľad z výšky a odhaľuje krásnu modernú miestnosť, ktorá je cez deň rušná a v noci žiari.

Spoločnosť ICRAVE, inšpirovaná kuchyňou v ázijskom štýle, sa snažila vytvoriť odvážnu, ale zároveň intímnu atmosféru reštaurácie. Najčastejším zobrazením taoizmu je postava jin-jang, koncept duality, ktorý vytvára dynamické podmienky s viacerými zážitkami a interpretáciami. Vďaka jedinečnej možnosti pozrieť sa na priestor zhora/dole a zvonka/vnútra vytvoril tím ICRAVE sériu lopatiek, ktoré prúdia z prízemia do jedálne a predstavujú „čchi“ alebo vyváženú energiu prúdiacu z priestoru. Striedanie matných/lesklých povrchov a neutrálnych/nasýtených okrajov prináša tento veľký krok myšlienku jin-jang do nového rozmeru.

Text a Foto: www.icrave.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Predajňa Bottega Veneta

Bottega Veneta predstavuje svoju novú parížsku vlajkovú predajňu, prvú, ktorú navrhol kreatívny riaditeľ značky Matthieu Blazy.

Cloud Kindergarten

Materská škola Cloud Kindergarten sa nachádza v štvrti LuxeLakes v Čcheng-tu vedľa parku Cloud Park, v blízkosti existujúcich vodných plôch.

Ovenecká 33 Praha

Architektonická kancelária Objektor Architekti nedávno dokončila rekonštrukciu otvoreného bytu Ovenecká 33 v Prahe.

Alecrim

Inšpirácia spoločnosti Alan Chu Arquitectura pre premenu domu Alecrim House pochádzala z túžby integrovať obytné domy s prírodným svetom.

Predajňa rýb

Architektonická kancelária Baranowitz & Goldberg Architects predstavila svoj návrh predajne rýb Yama v južnej štvrti Florentin v Tel Avive.

Kníhkupectvo

Dizajn kníhkupectva Shenzhen Zhongshuge navrhlas spoločnosť X+LIVING a je silne inšpirovaný imigračnou históriou mesta.