Interiér

Jonathan Adler

Keramik, dizajnér a autor, ktorý spopularizoval keramiku s elegantnými siluetami, hviezdicovými zrkadlami z polovice storočia a žiarivými farbami južnej Floridy a Palm Springs, prináša do západného SoHo svoj povestný štýl Modern American Glamour. Jonathan Adler v spolupráci so spoločnosťou 70 Charlton vytvoril modelovú rezidenciu s ručne vybraným nábytkom, látkami a doplnkami, ktoré sú navrhnuté tak, aby v sebe spájali rafinovaný lesk Manhattanu s ostrým chladom Downtownu. S ohľadom na historické prostredie bytov 70 Charlton v SoHo Adler zvolil tlmenú farebnú paletu, ktorej charakteristický šmrnc vychádza z dotykov lesklého kovu a bohatých textílií.

Adlerov zmysel pre štýl sa dostal do širšieho povedomia divákov vďaka jeho vystúpeniam v programe Bravo Top Design v rokoch 2007 a 2008 a vďaka jeho knihám, vrátane najnovšej 100 Ways to Happy Chic Your Life (100 spôsobov, ako si urobiť život šťastným). Medzi jeho projekty ako interiérového dizajnéra patria ikonický hotel Parker Palm Springs, hotel Eau Palm Beach Resort & Spa a mnohé súkromné rezidencie po celej krajine. Stačí, aby ste zazreli žiarivé farby, geometrický vzor gréckeho kľúča alebo priestor, ktorý je zariadený s nadhľadom, a viete, že Jonathan Adler zanechal svoju stopu.

Vzorový dom 70 Charlton New York

Všetky predmety a nábytok vo vzorovom dome sú Adlerovými výtvormi. Jeho konzola Talitha Waterfall s poniklovaným povrchom, ktorý pripomína jemný lesk strieborných listov, sa nachádza pod zrkadlom Electrum s dynamickým rámom a kombináciou teplých a chladných kovových povrchov. V zrkadle sa odráža farebný portrét waleského básnika Dylana Thomasa. Stolová lampa Canaan Pyramid z bieleho mramoru, ktorá je ukážkou Adlerových rozmanitých vplyvov, kopíruje tvar konzoly so stupňovitým dizajnom, ktorý evokuje tvar starovekého zikkuratu.

Text a Foto: www.70charlton.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Nový Orient Express

Znovuzrodenie Orient Expressu je technologickou výzvou, ktorá spĺňa vedecké a technické kritériá, a zároveň je umeleckou a estetickou výzvou.

Annabel’s

Annabel’s je súkromný klub pre členov, ktorý sa nachádza v georgiánskom meštianskom dome na londýnskom námestí Berkeley Square.

Belmond Hiram Bingham

Vlak Hiram Bingham spoločnosti Belmond začal svoju činnosť v roku 2003 a sprevádza hostí v honosnom štýle vysoko v Andách.

Hotel Rome Edition

Hotel Rome Edition sídli v budove bývalej banky zo 40. rokov minulého storočia a nachádza sa pár blokov za námestím