Interiér

Mark Gonzales

Okres Seong-su v Južnej Kórei prešiel pred a po pandémii výraznou transformáciou. Jedna zo značiek klienta TNH, Mark Gonzales, značka pouličnej módy, vyniká. Zakladateľ značky Mark Gonzales je známy ako skateboardista aj ako umelec so slobodnou dušou.

V centre štvrte Seong-su si táto značka symbolizujúca slobodu zriadila pop-up obchod. Spoločnosť NiiiZ Design LAB kreatívne zakomponovala do vizuálu predajne príbehy z každodenného života. Pop-up obchod pokračoval v prezentácii módnych značiek podľa požiadaviek klienta, pričom kreatívne predstavoval zanikajúce všedné priestory, ako sú herne, trhy a autoservisy.

Odvaha dizajnu je zrejmá už z fasády, kde je na krycej fólii v štýle obalu na auto umiestnené logo značky. Jednoduchý spôsob nasadzovania a odnímania krytiny umožňuje bezproblémovú obnovu. Prvé poschodie imituje autoservis s použitím žltých prvkov, charakteristickej farby značky. Priehľadné vinylové závesy pripomínajúce vstupy do autoumyvární uľahčujú prístup.

Pop-up priestor na druhom poschodí stelesňuje značku s pouličnou atmosférou a motívom skateboardovej dráhy. Vešiaky inšpirované pouličnými nápismi a skejtové rampy sa prelínajú s maľbami, ktoré zachytávajú podstatu pouličnej kultúry značky. Pop-up obchod Marka Gonzalesa oživuje priemyselné ulice, pričom šikovne rieši pandémiou spôsobený zánik priestoru a kapitalistické vplyvy.

Text a Foto: frameweb.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Predajňa Bottega Veneta

Bottega Veneta predstavuje svoju novú parížsku vlajkovú predajňu, prvú, ktorú navrhol kreatívny riaditeľ značky Matthieu Blazy.

Cloud Kindergarten

Materská škola Cloud Kindergarten sa nachádza v štvrti LuxeLakes v Čcheng-tu vedľa parku Cloud Park, v blízkosti existujúcich vodných plôch.

Ovenecká 33 Praha

Architektonická kancelária Objektor Architekti nedávno dokončila rekonštrukciu otvoreného bytu Ovenecká 33 v Prahe.

Alecrim

Inšpirácia spoločnosti Alan Chu Arquitectura pre premenu domu Alecrim House pochádzala z túžby integrovať obytné domy s prírodným svetom.

Predajňa rýb

Architektonická kancelária Baranowitz & Goldberg Architects predstavila svoj návrh predajne rýb Yama v južnej štvrti Florentin v Tel Avive.

Kníhkupectvo

Dizajn kníhkupectva Shenzhen Zhongshuge navrhlas spoločnosť X+LIVING a je silne inšpirovaný imigračnou históriou mesta.