Interiér

Múzeum etruskej kultúry

Múzeum Nadácie Luigiho Rovatiho je prvé podzemné múzeum etruskej kultúry na svete, ktoré spája výstavy, ochranu zbierok, populárno-náučné vzdelávanie a vedecký výskum. Budova, ktorá putuje medzi minulosťou, prítomnosťou a budúcnosťou.

Múzeum Nadácie Luigiho Rovatiho získalo cenu American Architecture Masterprize 2020. Berie múzeum ako nosný prvok, využíva moderné metódy na zobrazenie pôvodu civilizácie, obnovuje slávne kultúrne dedičstvo pre publikum a získava inšpiráciu z historických skúseností, aby sa zlepšila schopnosť riešiť budúce výzvy. Okrem toho vzhľadom na zložitosť výstavby tejto budovy „budúcnosť“ nie je len časový pojem, ale aj vysoká požiadavka na budúce inovácie a technológie.

Múzeum Nadácie Luigi Rovati, ktoré sa nachádza na Corso Venezia v Miláne, má za cieľ vytvoriť duchovné útočisko v srdci mesta, ktoré bude inšpirovať budúcnosť v oblasti histórie, umenia a vedy. Projekt vznikol na základe výzvy Nadácie Luigi Rovati. Vychádzajúc z predpokladu, že sa nezmení charakteristika historického paláca Bocconi-Rizzoli-Carraro z 19. storočia, bol zrekonštruovaný a rozšírený a premenený na muzeálny priestor so zameraním na vystavenie významných zbierok z etruského obdobia. Múzeum nie je len výstavným priestorom, ale aj kultúrnym centrom v oblasti ochrany, výskumu a zveľaďovania antických pamiatok, poskytuje akademický priestor na výskum a výmenu vedcov diskutujúcich o etruskej civilizácii, nadväzuje medzinárodné partnerstvá, organizuje špeciálne konferencie a aktivity, dosahuje historické a kultúrne poznatky.

Projekt múzea zahŕňa prestavbu celého areálu, obnovu budovy paláca a záhrad z 19. storočia a rozšírenie dvoch podzemných podlaží. Podzemná prístavba slúži ako hlavný výstavný priestor pre zbierku; pôvodná budova paláca je zriadená pre funkcie súvisiace s činnosťou múzea vrátane kníhkupectva, predajne dizajnu, kaviarne, knižnice, priestorov na konferencie a podujatia, priestorov na dočasné výstavy, reštaurácie a kancelárií Nadácie Luigi Rovati.

Veľké foyer na prízemí múzea, kníhkupectvo a obchod s dizajnom spája kaviareň s vnútornou záhradou. Múzeum sa tak stáva otvoreným priestorom obráteným k mestu, mestským salónikom umenia a kultúry, ktorý láka ľudí, aby sa zastavili a preskúmali ho. Vonkajšia záhrada je obnovená spoločnosťou Greencure.

Text a Foto: museo.fondazioneluigirovati.org

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Warren Street Hotel

Hotel Warren Street sa nachádza v pulzujúcej a kreatívnej štvrti Tribeca na Manhattane a je oslavou…

Sasha Bikoff

Sasha Bikoff, podľa New York Post „dekoratérka pre dobre situované milénium na Manhattane“…

Reštaurácia Daphne

Torontské štúdio Paolo Ferrari vytvorilo pre reštauráciu v centre mesta filmové interiéry, v ktorých sa…

Butik Lab I

Lab l od Atelieru Prototipi nanovo definuje zážitok z maloobchodu vďaka inovatívnemu priestorovému…