Interiér

Orient Express La Dolce Vita

V priebehu roku 2024 prichádza slávny Orient Express, avšak tentokrát v luxusnom kabáte pod názvom La Dolce Vita. Tento taliansky železničný projekt je výsledkom spolupráce spoločností Arsenale S.P.A.Orient Express, ktorá je súčasťou prestížnej hotelovej skupiny Accor. La Dolce Vita sľubuje unikátny zážitok pre cestujúcich, ponúkajúci nespočetné klenoty a krásy talianskeho krajinného pôvabu.

Vlak križuje Taliansko po šiestich ikonických trasách, umožňujúc cestujúcim obdivovať divy Álp, nádhernosť Benátok až po historické klenoty Ríma či Palerma. Trasy sú starostlivo navrhnuté tak, aby ponúkli pohľad na najvýnimočnejšie miesta a pamiatky, ktoré Taliansko má.

Na palube Orient Express La Dolce Vita si cestujúci môžu vychutnať pohodlie a luxus päťhviezdičkového servisu. Medzinárodní šéfkuchári a najlepší someliéri sa postarajú o gastronomický zážitok na vysokej úrovni. Cena jízdenky sa pohybuje od 2,5 tisíc eur za osobu a noc, čím sa stáva dostupným len pre tých najnáročnejších cestovateľov.

Orient Express La Dolce Vita je dielom architektonického a dizajnérského štúdia Dimorestudio, založeného Emilianom Salcim a Britt Moranom. Vlak je skutočným odrazom talianskej elegancie a umeleckého ducha, inšpirovaného majstrami dizajnu 20. storočia, ako sú Giò Ponti, Nanda Vigo, Gae Aulenti a Osvaldo Borsani.

Pre tých, ktorí hľadajú spojenie s luxusom, históriou a krásou talianskeho kraja, Orient Express La Dolce Vita ponúka nezabudnuteľnú jazdu železnicou, ktorá nie je len spôsobom prepravy, ale aj cestou do srdca talianskeho umenia a pôvabu.

Text a Foto: www.orient-express.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Podkrovie VitraHaus

Mätovo zelená je jedna z farieb ktorú použila dizajnérka Sabine Marcelis pri návrhu interiéru podkrovia predajne…

Meland Club

Tento projekt je vlajkovou loďou Meland Club, poprednej čínskej značky zábavných parkov pre rodičov a deti.

Cheval Blanc Paris

Hotel Cheval Blanc Paris s rozlohou 172 000 štvorcových metrov, ktorý zahŕňa 72 izieb a apartmánov…

ETR 250 Arlecchino

Interiéry vlaku ETR 250 „Arlecchino“ navrhli v roku 1960 hviezdny architekt Giò Ponti a dizajnér Giulio Minoletti…