Interiér

Pinto Hotel Design

Pinto považuje interiérový dizajn hotela za prirodzené pokračovanie bytového interiérového dizajnu. Každý hotel má ďaleko od uniformného, štandardizovaného vzhľadu, ktorý sa vyskytuje v mnohých veľkých hotelových reťazcoch, je koncipovaný ako pohodlný a luxusný domov a osobitný dôraz sa kladie na jedinečnosť každého miesta.

Každý hotel je jedinečný a všetko bolo urobené tak, aby mal cestujúci pocit, že ho privítali na skutočnom a príjemnom mieste. Chanel, Ernest Hemingway a Marcel Proust si dokonca zvolili bývanie v hoteloch a čerpali z nich inšpiráciu.

Pinto sa snaží každému hotelu vtlačiť silnú identitu. V Saint Emilion, mestečku ležiacom priamo v srdci historickej vinárskej krajiny Bordeaux, vyžaruje Hostellerie de Plaisance typ noblesy, ktorá podporuje spoločné vychutnávanie dobrých vín. Každá izba je individuálna, elegantná a pokojná. V hoteli The Lanesborough v Londýne bolo rešpektovanie anglického štýlu hotela základom. Materiály, nábytok a dekoratívne predmety dodávajú tejto nádhernej budove na autenticite. Palác Ciragan v centre rušného Istanbulu bol rekonštruovaný s osmanskými a orientálnymi vplyvmi.

Text a Foto: www.pinto.design

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Royal Scotsman

Royal Scotsman je úžasný vlak, ktorý vás vezme na nezabudnuteľnú cestu po Škótskej vysočine a umožní vám vidieť niektoré z najvýznamnejších

ICRAVE 53

V susedstve Múzea moderného umenia v New Yorku je umenie neodmysliteľnou súčasťou kulinárskeho zážitku aj v reštaurácii 53.

Dom pri zvonici

Pôvodný dom z 50-tych rokov si v minulosti postupne prešiel viacerými rekonštrukciami, vrátane nekoncepčnej prístavby a nadstavby.

Casa Fornasetti

Casa Fornasetti postavil koncom 19. storočia Barnabov starý otec Pietro Fornasetti, prvý dovozca písacích strojov.

Kitzig Interior Design

Kitzig Interior Design už viac ako 25 rokov úspešne realizuje projekty interiérového dizajnu a architektúry doma aj v zahraničí.