Interiér

Reštaurácia DAV Miláno

Andrea Maffei Architects premenili prvé poschodie Allianz Tower z kancelárskych priestorov na prvú milánsku reštauráciu Da Vittorio s tromi michelinskými hviezdičkami, určenej pre mladšie, metropolitné publikum. Dispozícia DAV zahŕňa kuchyňu reštaurácie na severnej strane, recepciu pre hostí na južnej strane a centrálny priestor, ktorý je venovaný reštaurácii, začínajúcej úvodným koktailovým barom a potom pokračujúcej po dlhej presklenej fasáde na vonkajšiu terasu.

Milánski architekti obložili steny pyramídovým dreveným obkladom ako hlavným motívom projektu, zatiaľ čo ostatné steny a podlahy sú pokryté kameninou Pietra piasentina od spoločnosti Laminam v svetlosivom tóne, ktorý definuje neutrálny, texturálny základ. Okrem barového pultu sa tu nachádza aj pult s predjedlami a presklený box na pizzu, kde môžu klienti vidieť, ako sa jedlo pripravuje. Šéfkuchári majú na očiach, ako vytvárajú jedlá a stávajú sa pre zákazníkov predstavením. Všetky pulty sú pokryté svetlosivým skladaným kameňom Thala, aby pokračovali v myšlienke studeného sivého základu, na ktorom kontrastne pôsobí texturálne teplo čerešňového obloženia.

Atmosféra reštaurácie evokuje jemnejší a veľkomestský charakter, pričom pozornosť sa sústreďuje na stoly a na to, čo je na nich vystavené. Dizajn stropu sleduje tempo fasádnych okien a dverí s dlhými tmavosivými drevenými lamelami. Séria šikmých lamiel definuje tvar zvukovo pohltivých panelov, ktoré sa dajú ľahko odstrániť na vykonanie údržby. Laty sú spojené v miestach, kde sú umiestnené nastaviteľné reflektory na sústredené osvetlenie stolov.

Text a Foto: www.amarchitects.it

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Cheval Blanc Paris

Hotel Cheval Blanc Paris s rozlohou 172 000 štvorcových metrov, ktorý zahŕňa 72 izieb a apartmánov…

ETR 250 Arlecchino

Interiéry vlaku ETR 250 „Arlecchino“ navrhli v roku 1960 hviezdny architekt Giò Ponti a dizajnér Giulio Minoletti…

2050 Coffee

2050 Coffee je minimalistická samoobslužná kaviareň v Kjóte, ktorej cieľom je zvýšiť povedomie o udržateľnosti…

The Arts Club Dubai

Interiér The Arts Club v Dubaji navrhlo milánske štúdio Dimorestudio a nachádza sa v ňom stála zbierka…