Interiér

Royal Scotsman

Royal Scotsman je úžasný vlak, ktorý síce pojme len 36 cestujúcich ale vezme vás na nezabudnuteľnú cestu po Škótskej vysočine a umožní vám vidieť niektoré z najvýznamnejších škótskych pamiatok a to v jedinečnom štýle a päťhviezdičkovom luxuse. Vlak prevádzkuje spoločnosť Belmond a tvorí ho desať neuveriteľných vozňov: dva jedálenské vozne, päť štátnych vozňov, jeden vozňový vozeň pre posádku, krásny vyhliadkový vozňový vozeň a dokonca aj úžasný SPA vozňový vozeň.

Ponorte sa do krajiny stúpajúcich štítov a hlbokých údolí, zrkadlových lochov a čnejúcich hradov. Vychutnajte si ochutnávku škótskej whisky v svetoznámej pálenici, vyskúšajte si streľbu na hlinené holuby a ponorte sa do mystických lochov na vzrušujúce divoké kúpanie. Po večeri sa stretnite s ostatnými hosťami pri sviečkach a doprajte si pohodlie v luxusnom vlaku Royal Scotsman.

Luxusný vlak Royal Scotsman sa po prvý raz prehnal po koľajniciach v roku 1985. Pôvodne pozostával zo spacích vozňov a troch jedálenských vozňov, jeho lakom vyleštené drevené panely a teplé tónované tkaniny doviedli k dokonalosti edwardiánsky vidiecky pôvab a zrodili opulentnú legendu.

Prepychové kabíny a dva jedálenské vozne ponúkajú nevídaný komfort. Každý večer vás živá zábava a tradičné ceilidhy určite nasýtia nespočetným množstvom rozprávok, o ktorých môžete ešte dlho snívať. Od chvíle, keď nastúpite do vlaku Royal Scotsman, vás pohltí svet vzrušujúcich trás, stáročných mýtov a nadčasového pôžitkárstva.

Text a Foto: www.belmond.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Predajňa Bottega Veneta

Bottega Veneta predstavuje svoju novú parížsku vlajkovú predajňu, prvú, ktorú navrhol kreatívny riaditeľ značky Matthieu Blazy.

Cloud Kindergarten

Materská škola Cloud Kindergarten sa nachádza v štvrti LuxeLakes v Čcheng-tu vedľa parku Cloud Park, v blízkosti existujúcich vodných plôch.

Ovenecká 33 Praha

Architektonická kancelária Objektor Architekti nedávno dokončila rekonštrukciu otvoreného bytu Ovenecká 33 v Prahe.

Alecrim

Inšpirácia spoločnosti Alan Chu Arquitectura pre premenu domu Alecrim House pochádzala z túžby integrovať obytné domy s prírodným svetom.

Predajňa rýb

Architektonická kancelária Baranowitz & Goldberg Architects predstavila svoj návrh predajne rýb Yama v južnej štvrti Florentin v Tel Avive.

Kníhkupectvo

Dizajn kníhkupectva Shenzhen Zhongshuge navrhlas spoločnosť X+LIVING a je silne inšpirovaný imigračnou históriou mesta.