Interiér

Sasha Bikoff

Sasha Bikoff, ktorú denník New York Post označil za „dekoratérku pre dobre situované milénium na Manhattane“, sa preslávila svojimi nefalšovane maximálnymi a nápadito odvážnymi interiérmi. Jej virálny kaleidoskopický návrh schodiska pre Kips Bay Decorator Showhouse v roku 2018 jej priniesol opisy ako „eye-popping“ a „psychedelic“ a vyhlásil dizajnérku za „instagramovú senzáciu“.

Hoci sa to môže zdať ako zábava a hra, Sashin búrlivý štýl je podložený hlbokými znalosťami o histórii dizajnu – a neukojiteľnou zvedavosťou na ňu. Napríklad pri tvorbe Instagramom obdarených farebných popových kúpeľní v luxusnom štúdiu na cvičenie sa pozrela na Maison de La Celle-Saint-Cloud Jeana-Pierra Raynauda a zremixovala jeho nápad s aktuálnou farebnou paletou. Veľká časť Sashinej práce je práve takýmto druhom referenčnej zmesi: V tom istom priestore prikyvuje na Memphis a francúzske 18. storočie, spája Rococco s modernizmom vesmírneho veku a do chintz-mánie 80. rokov vnáša taliansky futurizmus.

Sashin nezmieriteľný vizuálny apetít je živený jej rozsiahlym cestovaním: Jej priestory sú ovplyvnené od Milána po Marrákeš, od Paríža po Palm Beach a, samozrejme, vždy jej milovaným rodným mestom New Yorkom. Sasha vyštudovala výtvarné umenie a dejiny umenia na Univerzite Georgea Washingtona a Americkej univerzite v Paríži, potom pracovala v prestížnej galérii Gagosian a potom založila svoju rovnomennú firmu. Jej prvá práca dekoratérky bola v newyorskej slávnej Dakote, čo bol pre rodenú Newyorčanku s citom pre históriu vhodný debut.

Sasha je rovnako zručná v bytových interiéroch ako v zákazkách všetkých druhov; okrem domov zariadila aj múzeá, reštaurácie, bary a maloobchodné predajne vrátane kultovej značky sviečok Otherland, trendovej šperkárky Alison Lou a miláčika DTC Away. Spolupracovala aj so spoločnosťami ako Vervain, Versace, Fabricut, Rug Art, New Ravenna a Currey & Company, aby sme vymenovali aspoň niektoré. Jej práca zaujala na veľtrhoch Salone del Mobile a Art Basel, ako aj na slávnej výstave Kips Bay Decorator Show House. Sasha delí svoj čas medzi Manhattan a prekvapivo skromný moderný dom na farme v Hamptons.

Text a Foto: www.sashabikoff.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Warren Street Hotel

Hotel Warren Street sa nachádza v pulzujúcej a kreatívnej štvrti Tribeca na Manhattane a je oslavou…

Reštaurácia Daphne

Torontské štúdio Paolo Ferrari vytvorilo pre reštauráciu v centre mesta filmové interiéry, v ktorých sa…

Butik Lab I

Lab l od Atelieru Prototipi nanovo definuje zážitok z maloobchodu vďaka inovatívnemu priestorovému…

Kruger Shalati

Kruger Shalati, ktorý je trvalo umiestnený na historickom moste Selati nad riekou Sabie, ponúka…