Interiér

Štúdio Julia Christ

Štúdio Julia Christ vytvára príjemnú atmosféru aj na neočakávaných miestach a prehodnocuje kódy tradičných lekárskych postupov. Rozlúčte sa s obvyklou aseptickou bielou farbou lekárskych čakární! Svojou paletou svetlých odtieňov navrhla architektka ordináciu ortodontistu Dr. Luisa Huanca pre radostnú návštevu zubára.

Hneď po vstupe do miestnosti ožije živý a hravý vesmír. Na mieru vytvorená recepcia a zaoblený nábytok pozývajú nových pacientov k pohodlnému čakaniu. V tomto ojedinelom priestore na čakanie sa nachádza replika arkádovej hry, ktorá zabáva malých aj nie až tak mladých pacientov! Okrem toho im tento okamih umožňuje zvečniť fotobúdka, do ktorej bol prizvaný umelec Nicolas Bamert, aby vytvoril pohlcujúce fluorescenčné prostredie.

Štúdio Julia Christ vyzdobilo chodby veľkou nástennou maľbou inšpirovanou majstrom tohto žánru Escherom -, ktorá dodáva priestoru architektonickú perspektívu. Na jej doplnenie sa v šatníku nachádza dekorácia krajiny s organickými tvarmi vytvorená v spolupráci s hosťujúcou ilustrátorkou Anaïs Coulon.

Tvárou v tvár sérii usmievavých portrétov v čiernobielej farbe jemná zelená anamorfóza YOU SMILE I SMILE – motto ordinácie – hrejivo obklopuje pacientov na ceste do konzultačných miestností. Všetko je premyslené do najmenšieho detailu, aby bola návšteva zubára zábavnejšia!

Každá miestnosť má svoju vlastnú farbu! Tapety na mieru vytvorené štúdiom a jemné textúry decentne zdobia priestor bez toho, aby rušili lekársky priestor. Okrem kresla a špecializovaného high-tech vybavenia štruktúrujú priestor zamatové bankety v upokojujúcich odtieňoch a geometrické vzory stien. Tieto farebné náznaky rozjasňujú atmosféru tejto zubnej ordinácie novej generácie.

Text a Foto: www.sammarro.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Predajňa Bottega Veneta

Bottega Veneta predstavuje svoju novú parížsku vlajkovú predajňu, prvú, ktorú navrhol kreatívny riaditeľ značky Matthieu Blazy.

Cloud Kindergarten

Materská škola Cloud Kindergarten sa nachádza v štvrti LuxeLakes v Čcheng-tu vedľa parku Cloud Park, v blízkosti existujúcich vodných plôch.

Ovenecká 33 Praha

Architektonická kancelária Objektor Architekti nedávno dokončila rekonštrukciu otvoreného bytu Ovenecká 33 v Prahe.

Alecrim

Inšpirácia spoločnosti Alan Chu Arquitectura pre premenu domu Alecrim House pochádzala z túžby integrovať obytné domy s prírodným svetom.

Predajňa rýb

Architektonická kancelária Baranowitz & Goldberg Architects predstavila svoj návrh predajne rýb Yama v južnej štvrti Florentin v Tel Avive.

Kníhkupectvo

Dizajn kníhkupectva Shenzhen Zhongshuge navrhlas spoločnosť X+LIVING a je silne inšpirovaný imigračnou históriou mesta.