Interiér

The Arts Club Dubai

Keď bol v roku 1863 v Londýne založený The Arts Club, stalo sa tak „s cieľom uľahčiť spoločenské kontakty tých, ktorí sú spojení s umením, literatúrou alebo vedou alebo sa o ne zaujímajú“. Medzi členov patrili spisovatelia ako Charles Dickens, hudobník Franz Liszt a výtvarník Auguste Rodin.

V roku 2020 potom The Arts Club otvoril svoju prvú medzinárodnú pobočku slávneho súkromného členského klubu v Dubaji. Má rovnakú víziu fungovať ako živé centrum pre kreatívnych a podnikavých členov a poskytovať im prostredie, kde sa môžu stretávať, aby sa zabávali, vymieňali si nápady, stolovali a zúčastňovali sa na bohatom kultúrnom programe podujatí.

Klub The Arts Club Dubai sa nachádza v centre DIFC, v štvrti ICD Brookfield Place, na ploche 65 000 m², na štyroch poschodiach budovy navrhnutej spoločnosťou Foster & Partners, a rovnako ako londýnsky originál je elegantným a pohodlným domovom pre podobne zmýšľajúcich ľudí.

Interiér navrhlo milánske štúdio Dimorestudio a nachádza sa v ňom stála zbierka súčasného umenia, ako aj meniace sa výstavy. Členovia sa budú môcť zúčastňovať na týždenných podujatiach vrátane návštev umelcov, debát, panelových diskusií, živej hudby a ďalších podujatí, ktoré sú súčasťou integrálneho životného štýlu klubu.

Text a Foto: www.theartsclub.co.uk/

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Cheval Blanc Paris

Hotel Cheval Blanc Paris s rozlohou 172 000 štvorcových metrov, ktorý zahŕňa 72 izieb a apartmánov…

ETR 250 Arlecchino

Interiéry vlaku ETR 250 „Arlecchino“ navrhli v roku 1960 hviezdny architekt Giò Ponti a dizajnér Giulio Minoletti…

2050 Coffee

2050 Coffee je minimalistická samoobslužná kaviareň v Kjóte, ktorej cieľom je zvýšiť povedomie o udržateľnosti…

Pop&Roll

POP&ROLL v živých farbách pozýva okoloidúcich v Budapešti do pohlcujúcej umeleckej galérie…