Showroom Marisfrolg
Zaha Hadid Architects dokončili interiéry showroomu Marisfrolg s rozlohou 2 900 metrov štvorcových, ktorý sa nachádza v Shenzhene.
Vlak 36+3 je najnovší vyhliadkový vlak spoločnosti JR Kyushu. Vlak 36+3 (vyslovuje sa „sanju-roku plus san“), ktorý bol uvedený do prevádzky v roku 2020, je celý o Kjúšu. Vlak každý týždeň absolvuje okruh okolo Kjúšu na piatich rôznych trasách, pričom každá trasa zdôrazňuje určitý región Kjúšu.
Názov „36+3“, hoci je dosť ťažkopádny, odkazuje na to, že Kjúšu je 36. najväčší ostrov na svete. Ak k tomu pripočítame 3, dostaneme 39 (v japončine sa vyslovuje „san kjú“), čo znie ako „ďakujem“ a má vyjadrovať poďakovanie všetkým cestujúcim, obyvateľom Kjúšú a ďalším zúčastneným stranám, ktoré počas rokov podporovali spoločnosť JR Kyushu. Trochu zmätený význam pre zvláštny názov, ale zážitok z 36+3 si vychutnáte ľahšie ako jeho názov.
Zážitok z cestovania je nádherným príkladom japonského zmyslu pre detail, od všetkých drobných dizajnových akcentov vo vlaku až po plánovanie cestovného poriadku a aktivít. Vlakový vozeň je najnovším majstrovským dielom Eijiho Mitooka. Po dokončení ultraluxusného vlaku Seven Stars pán Mitooka začlenil mnohé z tých istých dizajnových vychytávok do vytvorenia vlaku 36+3. Vlak 36+3 je zrenovovaný model vlaku 787, rovnaký, aký sa používa pre limitované expresy Tsubame a Ariake, vďaka čomu je plynulejší a tichší ako jednoduchšie vlaky používané pre mnohé iné vlaky.
Vlak 36+3 v súčasnosti absolvuje za týždeň okruh okolo ostrova Kjúšu s jedným úsekom denne (dva na trase do Nagasaki) a bez vlakov v utorok a stredu. Nie je to lôžkový vlak, takže viacdňové výlety si budú vyžadovať ubytovanie v hoteli a rezerváciu lístkov na viac dní. Skutočnosť, že stanice sa menia v závislosti od dňa v týždni, znamená, že by ste si mali vopred rezervovať miesto a naplánovať si cestu v rámci vlaku 36+3.
Text a Foto: kumamoto.guru
Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry.
Zaha Hadid Architects dokončili interiéry showroomu Marisfrolg s rozlohou 2 900 metrov štvorcových, ktorý sa nachádza v Shenzhene.
Módna značka Louis Vuitton a umelec Takashi Murakami vytvorili v New Yorku pop-up obchod s viacerými farebnými blokmi.
Dizajnérka Helle Mardahl spojila svoj jedinečný prístup k práci s farbami pri návrhu interiéru svojej vlajkovej predajne v Kodani.
Buccellati rozširuje svoj butik v Miláne otvorením Piano Nobile na prvom poschodí historického paláca Palazzo Gavazzi.
Interiér podzemného baru Artifact v centre Hongkongu navrhlo miestne štúdio NCDA tak, aby pripomínal podzemné vodné nádrže.
Prevádzka Blue Table Chocolates, ktorú navrhlo štúdio Arch&Type, čerpá inšpiráciu z predstavy zlatej, tekutej a netemperovanej čokolády.