Interiér

Zmrzlináreň Brando

Prostredníctvom tohto priestoru vytvoreného pre zmrzlináreň Brando španielske štúdio SOLAR skúma vzťah medzi vizuálnym vnímaním a fenomenológiou farieb s cieľom vytvoriť nový komerčný model, v ktorom sa konzumácia chápe ako atmosférický zážitok

Projekt, ktorý sa nachádza v historickom centre Madridu, vychádza z troch základných predpokladov: znížený rozpočet, vytvorenie rozpoznateľného obrazu a obmedzený čas realizácie. Cieľom návrhu bolo vytvoriť umelú krajinu, v ktorej je vnímanie mierky rozmazané všadeprítomným použitím farieb.

Program je usporiadaný do dvoch paralelných pásov oddelených časťou pokrytou projektovanou polyuretánovou penou, ktorá sa prispôsobuje potrebám priestoru a slúži ako pult, bar a pracovná doska. Nakoniec je centrálnym prvkom a hlavným stredobodom pozornosti zvonku kruhové tkané svietidlo.

Text a Foto: www.constructionsupplymagazine.co

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Cloud Kindergarten

Materská škola Cloud Kindergarten sa nachádza v štvrti LuxeLakes v Čcheng-tu vedľa parku Cloud Park, v blízkosti existujúcich vodných plôch.

Ovenecká 33 Praha

Architektonická kancelária Objektor Architekti nedávno dokončila rekonštrukciu otvoreného bytu Ovenecká 33 v Prahe.

Alecrim

Inšpirácia spoločnosti Alan Chu Arquitectura pre premenu domu Alecrim House pochádzala z túžby integrovať obytné domy s prírodným svetom.

Predajňa rýb

Architektonická kancelária Baranowitz & Goldberg Architects predstavila svoj návrh predajne rýb Yama v južnej štvrti Florentin v Tel Avive.

Kníhkupectvo

Dizajn kníhkupectva Shenzhen Zhongshuge navrhlas spoločnosť X+LIVING a je silne inšpirovaný imigračnou históriou mesta.

Hotel Goldene Rose

Trhovému námestiu v centre mesta Dinkelsbühl v Nemecku dominuje budova z 15. storočia, pôvodne hostinec, s výraznou žltou fasádou.