Interiér

Zmrzlináreň Brando

Prostredníctvom tohto priestoru vytvoreného pre zmrzlináreň Brando španielske štúdio SOLAR skúma vzťah medzi vizuálnym vnímaním a fenomenológiou farieb s cieľom vytvoriť nový komerčný model, v ktorom sa konzumácia chápe ako atmosférický zážitok

Projekt, ktorý sa nachádza v historickom centre Madridu, vychádza z troch základných predpokladov: znížený rozpočet, vytvorenie rozpoznateľného obrazu a obmedzený čas realizácie. Cieľom návrhu bolo vytvoriť umelú krajinu, v ktorej je vnímanie mierky rozmazané všadeprítomným použitím farieb.

Program je usporiadaný do dvoch paralelných pásov oddelených časťou pokrytou projektovanou polyuretánovou penou, ktorá sa prispôsobuje potrebám priestoru a slúži ako pult, bar a pracovná doska. Nakoniec je centrálnym prvkom a hlavným stredobodom pozornosti zvonku kruhové tkané svietidlo.

Text a Foto: www.constructionsupplymagazine.co

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Royal Scotsman

Royal Scotsman je úžasný vlak, ktorý vás vezme na nezabudnuteľnú cestu po Škótskej vysočine a umožní vám vidieť niektoré z najvýznamnejších

ICRAVE 53

V susedstve Múzea moderného umenia v New Yorku je umenie neodmysliteľnou súčasťou kulinárskeho zážitku aj v reštaurácii 53.

Dom pri zvonici

Pôvodný dom z 50-tych rokov si v minulosti postupne prešiel viacerými rekonštrukciami, vrátane nekoncepčnej prístavby a nadstavby.

Casa Fornasetti

Casa Fornasetti postavil koncom 19. storočia Barnabov starý otec Pietro Fornasetti, prvý dovozca písacích strojov.

Kitzig Interior Design

Kitzig Interior Design už viac ako 25 rokov úspešne realizuje projekty interiérového dizajnu a architektúry doma aj v zahraničí.