Móda

Chanel Jar Leto 2024

Kolekcia CHANEL Ready-to-Wear na jar a leto 2024, inšpirovaná umeleckým duchom vily Noailles na juhu Francúzska, je kaleidoskopom vitality, ktorý vymyslela Virginie Viard. Grafické tvídy a kvetinové výšivky, evokujúce terasovité záhrady vily a línie jej avantgardnej architektúry, sú prerušované dotykmi svetla, hrou kontrastov, farieb a asymetriou. V centre tejto kolekcie je uvoľnená a sofistikovaná silueta, ktorá určuje vlastnú predstavu nonšalantnosti a elegancie.

Ku každému oblečeniu patrí hromada doplnkov: slnečné okuliare, šnúry perál, ktoré sa nosia ako náhrdelníky alebo opasky, manžety a viaceré jemné zlaté retiazky. Bol zázrak, že to všetko nevyzeralo ako exces z 80. rokov, ako to slávne zahral Karl Lagerfeld. Rozdiel v prípade Viardovej poňatia šperkov spočíva v tom, že sú jemné, takmer útržkovité – bližšie k tomu, ako dnes dievčatá nosia „osobné“ talizmany a suveníry na pamiatku.

Z náhrdelníka, ktorý mala na sebe Gigi Hadid, keď kráčala v čiernom lamé pyžamovom kostýme so širokými nohavicami, žmurkal trojuholníkový výrez odkazujúci na éru Deco. Očami módnych historikov to bolo tak trochu 20. rokov minulého storočia, ale zároveň veľmi jednoducho súčasnosti.

Text a Foto: www.chanel.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Dior Cruise 2025

Pre Mariu Graciu Chiuri je prezentácia kolekcie Cruise 2025 príležitosťou nasledovať kroky Christiana Diora…

Arielle Ratner

Ak Arielle Ratner strávila roky „sadením semienok“ v oblasti dizajnu a výroby šperkov, teraz úspešne žne úrodu.