Móda

Chanel Jar Leto 2023 Haute Couture

Kolekcia Haute Couture na jar a leto 2023, ktorú navrhla Virginie Viard, je inšpirovaná mýtickými sochami zvierat v byte Gabrielle Chanel na ulici Cambon 31 v Paríži a odhaľuje výšivky nádhernej ľahkosti. Modely vystupujú zvnútra drevených sôch, ktoré vytvoril umelec Xavier Veilhan.

Angèle, Vanessa Paradis, Xavier Veilhan, G-Dragon a Tilda Swinton boli medzi hosťami, ktorí sa zišli v parížskom Grand Palais Éphémère na prehliadke kolekcie CHANEL Haute Couture jar-leto 2023, ktorú vymyslela Virginie Viard a ktorá bola inšpirovaná bestiárom kresieb a sôch v byte Gabrielle Chanel. Minimalistický dekor oživili mobilné sochy Xaviera Veilhana z dreva, kartónu a papiera.

Umelec Xavier Veilhan sa zo svojho parížskeho ateliéru presunul do Grand Palais Éphémère, kde sa zamýšľa nad snovými sochami zvierat, ktoré obývajú dekoráciu prehliadky CHANEL Haute Couture jar-leto 2023. Bestiár spája jeho umelecký vesmír so symbolmi bytu Gabrielle Chanel na ulici Cambon 31 v Paríži.

Text a Foto: www.chanel.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

FashionTech

Čo chýba móde? Podľa holandskej módnej návrhárky a inovátorky Anouk Wipprecht „mikrokontroléry“, pracuje totiž v oblasti „FashionTech“.

Blue Book 2023

Spoločnosť Tiffany & Co. oznámila debut Blue Book 2023: Out of the Blue, najnovšiu kolekciu vysoko hodnotných

Jean Paul Gaultier

Vystúpenie hosťujúceho návrhára Julien Dossena v dome Jeana Paula Gaultiera sa stalo vrcholom týždňa módy.

Chanel Cruise 2023/24

Nedávne otvorenie najväčšieho obchodu značky Chanel v USA pripravili pôdu pre letnú kolekciu s hollywoodskou tematikou.

Ryunosuke Okazaki

Ryunosukeho osobitý štýl vychádza z jeho nebojácneho spojenia futuristickej estetiky a architektonickej zručnosti.