Móda

Chanel Jeseň-Zima 2022/23

Kolekcia CHANEL Jeseň-Zima 2022/23 Haute Couture od Virginie Viard ožíva v grafických siluetách ladených s drahými tvídmi a sofistikovaným zdobením. Konštruktivistické inšpirácie vyvolávajú geometrické výpovede prostredníctvom optických ilúzií presiaknutých ľahkosťou a rozhodnou modernosťou.

Na pozvanie Virginie Viard otvoril Pharrell Williams prehliadku Haute Couture jeseň-zima 2022/23 exkluzívnou skladbou pre dom, ktorú predstavil v krátkom filme Xavier Veilhan. Hudobník a ambasádor značky CHANEL sa vrátil ku svojim koreňom a v tvídovom saku Haute Couture vyšívanom striebornými geometrickými motívmi predviedol jeden zo svojich prvých hudobných talentov – hru na bicie.

V snovom filme Xaviera Veilhana k prehliadke Haute Couture pre jeseň a zimu 2022/23 ambasádorka značky CHANEL Charlotte Casiraghi, Sébastien Tellier, modelka Vivienne Rohner a samotný umelec cestujú fantazijnou krajinou v neustálom pohybe. Séria vinet od historických automobilov a monumentálnych nástrojov až po geometrické žraloky odhaľuje poetické prvky z Veilhanovho umeleckého vesmíru, kde sa sochárstvo, hudba a tanec prelínajú s kolekciou CHANEL Haute Couture, ktorú vytvorila Virginie Viard.

Text a Foto: www.chanel.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Dolce&Gabbana Jar Leto 2024

Oblečenie, ktoré sa elegantne pohybuje medzi elegantnými siluetami, nadčasovou eleganciou 60. rokov a nezameniteľným podpisom Dolce&Gabbana.

Prada Jar Leto 2024

Kolekcia Prada jar/leto 2024 ponúka absolútnu slobodu tela vyjadrenú v ľahkých šatách zo splývavých látok, ktoré spochybňujú jazyk

FashionTech

Čo chýba móde? Podľa holandskej módnej návrhárky a inovátorky Anouk Wipprecht „mikrokontroléry“, pracuje totiž v oblasti „FashionTech“.

Blue Book 2023

Spoločnosť Tiffany & Co. oznámila debut Blue Book 2023: Out of the Blue, najnovšiu kolekciu vysoko hodnotných

Jean Paul Gaultier

Vystúpenie hosťujúceho návrhára Julien Dossena v dome Jeana Paula Gaultiera sa stalo vrcholom týždňa módy.

Chanel Cruise 2023/24

Nedávne otvorenie najväčšieho obchodu značky Chanel v USA pripravili pôdu pre letnú kolekciu s hollywoodskou tematikou.