Cristaseya
Móda

Cristaseya

Pre istý typ žien s vycibreným vkusom nie je Rue Ambroise Thomas len tichou parížskou slepou ulicou. Na prvom poschodí domu číslo 7, zvonku neoznačenom, nájdu vyznávači chrumkavých bavlnených popelínových košieľ a kašmírových svetrov s výstrihom útulnú mekku. Ateliér desaťročia starej značky Cristaseya, vyzdobený abstraktnou keramikou a striedmym dreveným nábytkom, pôsobí skôr ako byt než obchod alebo ateliér.

Od roku 2013 Cristaseya v tichosti a opatrne vyrába priestranné šatníkové stálice, ako sú ležérne obleky a ostré trenčkoty. Jej kúsky neprichádzajú vo forme sezónnych kolekcií, ale v „edíciách“ dvakrát ročne. Značka ponúka viac ako len konfekciu, vrátane šperkov, sôch a domácich potrieb, často vyrobených v spolupráci s remeselníkmi z Grécka a Talianska.

Cristaseya však vyniká nielen bohatými talianskymi tkaninami a pohodlnými siluetami ovplyvnenými japonským štýlom. V ére, ktorej dominujú globálne luxusné značky a dizajnérske startupy zúfalo sa snažia rozšíriť, je zdržanlivosť a odmietanie trendov a tradičných maloobchodných modelov značky Cristaseya takmer revolučné. Nie je to typ značky, ktorá by sa mohla vydať na reklamnú kampaň s celebritami alebo byť zásobovaná v obchodných domoch. Ak ste o značke Cristaseya ešte nepočuli, je to čiastočne zámer.

TEXT: CHANTAL FERNANDEZ
FOTO: ANDREA SPOTORNO

cristaseya.co
www.harpersbazaar.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry.

Mohlo by sa Vám páčiť

Vhernier

Značka Vhernier bola založená v 80. rokoch 20. storočia a sídli v Miláne,...

Boucheron

Frédéric Boucheron, prvý z veľkých súčasných klenotníkov, ktorý si otvoril butik na námestí...