Móda

David Yurman

Spoločnosť David Yurman je založená na vášni, spolupráci a zvedavosti. Spoločnosť založili v roku 1980 David a Sybil Yurmanovci a podľa ich vlastných slov je to „jeden dlhý umelecký projekt“. Ich schopnosť spojiť módu, umenie a šperky do charakteristických dizajnových konceptov spôsobila revolúciu v celom odvetví, a vytvorila úplne novú kategóriu – americké dizajnérske šperky.

David a Sybil Yurmanovci, ktorí sa narodili dva mesiace a niekoľko kilometrov od seba, žili paralelné životy a k umeniu sa dostali v mladosti oddelene. David najprv rozvíjal svoje umelecké oko pri sledovaní obrazov jaskyne Lascaux a Sybil skúmala farby francúzskych impresionistických maliarov. Nespokojní s so školskými osnovami, obaja zistili, že tvorba umenia je ich skutočným poslaním.

V 60. rokoch sa obaja angažovali v undergroundovom svete umenia v New Yorku a Kalifornii, chodili sem a tam medzi Greenwich Village, Haight-Ashbury, Venice Beach a Big Sur. Oddelene sa učili u rôznych majstrov, čo definovalo ich individuálne umelecké jazyky. a nakoniec viedli k spoločnému dielu, ktoré poznáme dnes.

Ich náhodné stretnutie v roku 1969 podnietilo vznik celoživotného partnerstva v oblasti v umení aj v podnikaní. Spoločnosť, ktorú David a Sybil vybudovali, má korene v neustálom dialógu medzi ich spoločnou tvorivou víziou a cieľom vyrábať krásne veci na nosenie. Hlboký vzájomná spolupráca, spolupráca s ich synom Evanom, ich obchodnými partnermi a ich zberateľmi formovala viac ako 50-ročnú kariéru.

Text a Foto: www.davidyurman.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Heimstone Public Pool

Avantgardný maloobchodný zážitok privíta zákazníkov v bazéne, kde si môžu prezrieť oblečenie parížskej módnej značky Heimstone.

Lucky Spring

Van Cleef & Arpels každoročne oslavuje príchod jari kolekciou Lucky Spring, ktorá so sebou prináša nový začiatok.

Dior Jeseň Zima 2023

Línia Dior na jeseň-zimu 2023-2024 – je pre kreatívnu riaditeľku Mariu Graciu Chiuri prostriedkom, ako stále skúmať históriu

Graffeo Cravatte

Všetko sa začalo v roku 1995, keď sa Giuseppe Graffeo rozhodol propagovať svoje vlastné výrobky namiesto výrobkov iných

Beate Karlsson

Karlsson vytvára sny a nočné mory hmatateľné a (ne)nositeľné, vrátane jej prstových čižiem, z ktorých kvapká zelený sliz.