Móda

Federica Rettore

Federica Rettore sa narodila v Taliansku a počas svojho mladého života v USA získala medzinárodné povedomie o dizajne. V roku 1989 bola jej socha „Pád anjelov“ jediným opusom, ktorý reprezentoval Novú milánsku akadémiu slobodného umenia na výstave študentov slobodného umenia v španielskej Barcelone. V roku 1994 založila vlastnú spoločnosť Rettore s.a.s. na navrhovanie a výrobu vlastnej línie šperkov.

Jej výtvory, ktoré sú už predmetom zberateľov v Taliansku a v USA, oceňujú aj náročné medzinárodné obchody vyššej triedy v New Yorku, Beverly Hills, Chicagu, Dallase, San Franciscu, Las Vegas, Aspene, Vailu.

Tvorba Federicy sa predáva aj v Japonsku, Portoriku a Hongkongu. Na jej kolekciu šperkov upozornili mnohé módne a šperkárske časopisy vrátane Elle, Vogue (Taliansko, Nemecko, Španielsko, USA a Japonsko), Vogue Jewelry a W magazine.

Federica predstavila svoju kolekciu na špecializovaných veľtrhoch: V roku 2011 získala ocenenie Couture Design Award. V rokoch 2005 až 2008, počas navrhovania vlastnej kolekcie a vedenia svojej spoločnosti, riadila aj tím dizajnérov šperkov Gucci, pričom podliehala Fride Giannini, umeleckej riaditeľke módneho domu Gucci.

Text a Foto: www.federicarettore.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Heimstone Public Pool

Avantgardný maloobchodný zážitok privíta zákazníkov v bazéne, kde si môžu prezrieť oblečenie parížskej módnej značky Heimstone.

Lucky Spring

Van Cleef & Arpels každoročne oslavuje príchod jari kolekciou Lucky Spring, ktorá so sebou prináša nový začiatok.

Dior Jeseň Zima 2023

Línia Dior na jeseň-zimu 2023-2024 – je pre kreatívnu riaditeľku Mariu Graciu Chiuri prostriedkom, ako stále skúmať históriu

Graffeo Cravatte

Všetko sa začalo v roku 1995, keď sa Giuseppe Graffeo rozhodol propagovať svoje vlastné výrobky namiesto výrobkov iných

Beate Karlsson

Karlsson vytvára sny a nočné mory hmatateľné a (ne)nositeľné, vrátane jej prstových čižiem, z ktorých kvapká zelený sliz.