Móda

Giorgio Armani Privé Jeseň 2024

Pri hľadaní pocitu pokoja, ktorý podľa neho vo svete chýba, sa Giorgio Armani zameral na perlu, symbol múdrosti a čistoty vo všetkých kultúrach.

Na začiatku prehliadky sa odkaz na perlu pretavil do lesklého obleku, strihaného s jemnou ostrosťou, ktorá je Armaniho parketou. Potom prešiel na čierne krajčírske odevy, často zo zamatu, s perleťovými gombíkmi a ďalšími akcentmi, ktoré zachytávali toto svetlo. Obleky sa väčšinou spájali s plochými topánkami, rovnako ako mnohé večerné šaty so štíhlymi líniami na prehliadke, ktorá nasledovala. Tie dodali nadčasovým tvarom moderný prístup; život je dosť náročný, prečo si ho ešte viac komplikovať nemožnými ihličkami?

Armani použil mnoho druhov ozdôb a výšiviek, nielen perly, ale držal sa palety čiernej a bielej a lesklej metalízy. Jednou z hviezd prehliadky boli tie najjednoduchšie: šaty bez ramienok, ktorých stojaci štvorcový živôtik bol celý posiaty kryštálmi a korálkami, šikmo strihaný zamat padajúci od pása až na zem.

Svojím dôrazom na jedinú dlhú, úzku siluetu boli volte face oproti bujnejšiemu obratu z minulej sezóny. Bol to však úplne vítaný krok – Armani vo svojej najarmanovskejšej podobe, podávajúci jemnú večernú eleganciu, vďaka ktorej je obľúbený v Hollywoode už toľko desaťročí, koľko je na trhu.

Šperky a pokrývky hlavy sem-tam odvádzali pozornosť od celkového vzhľadu a pri 89 výstupoch, 90, ak počítame aj jeho mašľu, s dvoma modelkami v sieťovaných perleťových šatách po oboch stranách, to bolo trochu dlhé. Hoci nepatrí k tým, čo oslavujú takéto míľniky, toto číslo sa zdalo byť zámerné. Armani je na prahu deväťdesiatky – narodeniny má 11. júla -, ale stále vie, ako vystrihnúť úchvatné šaty, a na dôvažok: čierny zamatový dvojradový kabát po členky s perlami a krištáľmi posiatymi ako súhvezdia na nočnej oblohe.

Text a Foto: www.armani.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Dior Cruise 2025

Pre Mariu Graciu Chiuri je prezentácia kolekcie Cruise 2025 príležitosťou nasledovať kroky Christiana Diora…