Móda

Iris van Herpen

Iris van Herpen, ktorá je všeobecne považovaná za jednu z najpokrokovejších módnych návrhárok, objavila módu po prvýkrát v podkroví svojej starej mamy, kde objavila minimuzeum odevov a kostýmov, ktoré jej otvorili oči do ďalšieho desaťročia. Návrhárka vyštudovala klasický balet a počas celej svojej kariéry ju fascinovala plynulosť a spletité umenie pohybu. Merkuriálny tanec, v ktorom sa prelína telo a myseľ, neustále poháňal zmyslovú filozofiu dizajnu Van Herpen a vydláždil cestu vedomejším formám módy.

Uvažovanie o pohybe ako o metamorfnej sile umožňuje týmto éterickým odevom vychádzať z ľudského tela a tvarovať ich formy do viacrozmerných siluet. Pohyb dodáva remeslu značky ďalšiu vrstvu. Vízia Van Herpen sa riadi ľudskou anatómiou a spôsobom, akým sa žena pohybuje, vďaka čomu tieto nadpozemsky vyzerajúce odevy zbožňuje klientela na celom svete.

„Tie roky tanca ma naučili veľa o mojom tele, o premene pohybu, o ‚evolúcii‘ tvaru a o tom, ako manipulovať s tvarom aj pohybom. Môj záujem o módu mal korene v tanci, v ktorom som teraz schopná transformovať tieto kinestetické poznatky do nových foriem a materiálnosti.“ – Iris van Herpen

Text a Foto: www.irisvanherpen.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Dolce&Gabbana Jar Leto 2024

Oblečenie, ktoré sa elegantne pohybuje medzi elegantnými siluetami, nadčasovou eleganciou 60. rokov a nezameniteľným podpisom Dolce&Gabbana.

Prada Jar Leto 2024

Kolekcia Prada jar/leto 2024 ponúka absolútnu slobodu tela vyjadrenú v ľahkých šatách zo splývavých látok, ktoré spochybňujú jazyk

FashionTech

Čo chýba móde? Podľa holandskej módnej návrhárky a inovátorky Anouk Wipprecht „mikrokontroléry“, pracuje totiž v oblasti „FashionTech“.

Blue Book 2023

Spoločnosť Tiffany & Co. oznámila debut Blue Book 2023: Out of the Blue, najnovšiu kolekciu vysoko hodnotných

Jean Paul Gaultier

Vystúpenie hosťujúceho návrhára Julien Dossena v dome Jeana Paula Gaultiera sa stalo vrcholom týždňa módy.

Chanel Cruise 2023/24

Nedávne otvorenie najväčšieho obchodu značky Chanel v USA pripravili pôdu pre letnú kolekciu s hollywoodskou tematikou.