Móda

Jean Paul Gaultier

Vystúpenia hosťujúcich návrhárov v dome Jeana Paula Gaultiera sa stali vrcholom týždňa módy. Tentoraz sa do centra pozornosti dostal Julien Dossena, známy svojou prácou u Rabanna. Jeho cieľom bolo zachytiť podstatu každodenných parížskych postáv a premeniť ich na jedinečné kráľovné s individuálnymi korunkami.

Dossena, ktorý sa inšpiroval Gaultierovým raným vplyvom na jeho vnímanie módy, sa cítil poctený, že môže interpretovať prácu ikony francúzskej haute couture. Počas stretnutia pri obede Gaultier povzbudil Dossenu v jeho tvorivosti, ktorá odrážala oslobodzujúcu atmosféru couture ateliérov.

Dossenov talent spočíva v revitalizácii retiazok a vnášaní bohémskeho pôvabu do jeho kolekcií. Výraznou poctou Gaultierovi aj Rabannovi bolo jeho vytvorenie striebornej reťazovej repliky Gaultierových ikonických šiat so špicatou podprsenkou z roku 1984. S Dossenom najviac rezonoval Gaultierov priekopnícky prístup k móde ako odrazu spoločnosti, oslava inkluzívnosti a rozmanitosti miešaním ľudí z rôznych komunít.

Text a Foto: www.vogue.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Dior Cruise 2025

Pre Mariu Graciu Chiuri je prezentácia kolekcie Cruise 2025 príležitosťou nasledovať kroky Christiana Diora…

Arielle Ratner

Ak Arielle Ratner strávila roky „sadením semienok“ v oblasti dizajnu a výroby šperkov, teraz úspešne žne úrodu.