Móda

Jubilee Emerald Garden

V roku 2022 sa Jej Veličenstvo kráľovná Alžbeta II. stala prvým britským monarchom, ktorý oslávil platinové jubileum, čím si pripomenul 70 rokov služby ľudu Spojeného kráľovstva, kráľovstiev a Spoločenstva národov. Na počesť jednej z najikonickejších postáv našej doby vytvorila spoločnosť Bulgari diadém Jubilee Emerald Garden, ktorý je rovnako jedinečný ako legendárna žena, ktorá ho inšpirovala.

Vzácny smaragd vybraný pre tento jedinečný šperk, ktorý ponúka výnimočnú rovnováhu farby a hmotnosti, sa môže pochváliť neuveriteľnými 63,44 karátmi, intenzívnym odtieňom zelenej a nádhernou priehľadnosťou. Vyrezávané kamene pochádzajú len z Džajpuru podľa tradície, ktorá siaha až do Mughalskej ríše 16. storočia, ktorá sa sama inšpirovala perzským umením a jeho živými kvetinovými vzormi.

Ako ďalšia poklona oslavám tohto výnimočného platinového jubilea je diadém Jubilee Emerald Garden vyrobený z platiny, pričom jeho kvetinový dizajn vychádza z hlavnej inšpirácie kolekcie Eden High Jewelry aj z motívov zakorenených v mughalskej tradícii. Majstrovské remeselné dielo, ktorého výroba trvala 1 500 hodín.

Text a Foto: www.bulgari.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Prada Jeseň Zima 2024

Prada sa vrátila na svoje obvyklé miesto v programe milánskeho týždňa módy a otvorila druhý deň prehliadok kolekciou jeseň/zima

Tory Burch Jeseň Zima 2024

Kolekcia Tory Burch na jeseň a zimu 2024 pokračuje novými spôsobmi v skúmaní objemu a siluety: s ostrými hranami a nezvyčajnými textúrami.

Pomellato

Od svojho vzniku v Miláne v roku 1967 spoločnosť Pomellato posúva hranice ikonického štýlu vďaka žiarivým drahokamom a modernému dizajnu.