Móda

Jubilee Emerald Garden

V roku 2022 sa Jej Veličenstvo kráľovná Alžbeta II. stala prvým britským monarchom, ktorý oslávil platinové jubileum, čím si pripomenul 70 rokov služby ľudu Spojeného kráľovstva, kráľovstiev a Spoločenstva národov. Na počesť jednej z najikonickejších postáv našej doby vytvorila spoločnosť Bulgari diadém Jubilee Emerald Garden, ktorý je rovnako jedinečný ako legendárna žena, ktorá ho inšpirovala.

Vzácny smaragd vybraný pre tento jedinečný šperk, ktorý ponúka výnimočnú rovnováhu farby a hmotnosti, sa môže pochváliť neuveriteľnými 63,44 karátmi, intenzívnym odtieňom zelenej a nádhernou priehľadnosťou. Vyrezávané kamene pochádzajú len z Džajpuru podľa tradície, ktorá siaha až do Mughalskej ríše 16. storočia, ktorá sa sama inšpirovala perzským umením a jeho živými kvetinovými vzormi.

Ako ďalšia poklona oslavám tohto výnimočného platinového jubilea je diadém Jubilee Emerald Garden vyrobený z platiny, pričom jeho kvetinový dizajn vychádza z hlavnej inšpirácie kolekcie Eden High Jewelry aj z motívov zakorenených v mughalskej tradícii. Majstrovské remeselné dielo, ktorého výroba trvala 1 500 hodín.

Text a Foto: www.bulgari.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Heimstone Public Pool

Avantgardný maloobchodný zážitok privíta zákazníkov v bazéne, kde si môžu prezrieť oblečenie parížskej módnej značky Heimstone.

Lucky Spring

Van Cleef & Arpels každoročne oslavuje príchod jari kolekciou Lucky Spring, ktorá so sebou prináša nový začiatok.

Dior Jeseň Zima 2023

Línia Dior na jeseň-zimu 2023-2024 – je pre kreatívnu riaditeľku Mariu Graciu Chiuri prostriedkom, ako stále skúmať históriu

Graffeo Cravatte

Všetko sa začalo v roku 1995, keď sa Giuseppe Graffeo rozhodol propagovať svoje vlastné výrobky namiesto výrobkov iných

Beate Karlsson

Karlsson vytvára sny a nočné mory hmatateľné a (ne)nositeľné, vrátane jej prstových čižiem, z ktorých kvapká zelený sliz.