Móda

Marie Lichtenberg

Reťaz, ktorá sa dedí z matky na dcéru. Vynikajúce remeselné spracovanie, ktoré rozpráva osobný príbeh. Neodvratný štýl, v ktorom sa spája francúzska citlivosť a globálne vplyvy.

Marie Lichtenbergová bola dvanásť rokov módnou redaktorkou časopisu ELLE, než uviedla na trh svoju rovnomennú líniu šperkov. Symbolické medailóny lásky Marie Lichtenberg, inšpirované históriou 18. storočia a jej martinskými koreňmi, ctia remeselnú zručnosť a stelesňujú význam. Marie dostala jeden z nich od svojej matky ako tínedžerka, čo podnietilo jej vzťah k emocionálnej hodnote šperkov.

Dnes na výrobu svojich starostlivo prepracovaných medailónov využíva tie najlepšie ateliéry na svete a vyhľadáva odborníkov na zložité ručné smaltovanie, gilošovanie a ciselúru. Majstri brúsiči a leštiči diamantov pracujú spolu s kvalifikovanými osadzovačmi kameňov, zatiaľ čo odborní remeselníci vytvárajú charakteristickú povrchovú úpravu zlata coco. Pre každú novú potrebnú odbornosť získava vysoko talentovaných šperkárskych remeselníkov, tých pár bezkonkurenčných, ktorí dokážu vytvoriť skutočne jedinečné šperky.

Text a Foto: www.marielichtenberg.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

FashionTech

Čo chýba móde? Podľa holandskej módnej návrhárky a inovátorky Anouk Wipprecht „mikrokontroléry“, pracuje totiž v oblasti „FashionTech“.

Blue Book 2023

Spoločnosť Tiffany & Co. oznámila debut Blue Book 2023: Out of the Blue, najnovšiu kolekciu vysoko hodnotných

Jean Paul Gaultier

Vystúpenie hosťujúceho návrhára Julien Dossena v dome Jeana Paula Gaultiera sa stalo vrcholom týždňa módy.

Chanel Cruise 2023/24

Nedávne otvorenie najväčšieho obchodu značky Chanel v USA pripravili pôdu pre letnú kolekciu s hollywoodskou tematikou.

Ryunosuke Okazaki

Ryunosukeho osobitý štýl vychádza z jeho nebojácneho spojenia futuristickej estetiky a architektonickej zručnosti.