Móda

Pánska kolekcia Louis Vuitton

Kreatívny riaditeľ značky Louis Vuitton Pharrell Williams predstavuje svoju debutovú pánsku kolekciu jar-leto 2024, ktorá je nabitá energiou a prívetivým vyžarovaním.

Pánska kolekcia prekvitá slnečnou energiou, aby ponúkla revitalizované siluety, ktoré sú príkladom emblémov domu. Digitalizovaný motív Damoflage sa stretáva s ikonickým Damier a Monogramom, čím vzdáva hold savoir-faire značky Louis Vuitton s priekopníckou víziou.

Samotná prehliadka sa konala na najstaršom moste v Paríži, Pont Neuf. Z provizórneho móla, ktoré bolo na noc uvoľnené od chodcov, bol výborný výhľad na neďaleké ateliéry Louis Vuitton – Pharrellovu pozornosť však upútal samotný most.

Most, ktorý symbolicky spája dve strany, pôsobil ako metaforické spojenie medzi Parížom a Pharrellovým rodným štátom Virgíniou a predstavoval cestu, ktorú prešiel vo svojej kariére od skromných začiatkov cez hudbu až po módu. Zjednotenie parížskych a amerických ideálov ožilo aj v samotnej kolekcii, a to prostredníctvom prelínania univerzitných búnd, teplákových súprav a úpletov s perlami, výšivkami a ikonickým monogramom LV.

Text a Foto: eu.louisvuitton.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Dolce&Gabbana Jar Leto 2024

Oblečenie, ktoré sa elegantne pohybuje medzi elegantnými siluetami, nadčasovou eleganciou 60. rokov a nezameniteľným podpisom Dolce&Gabbana.

Prada Jar Leto 2024

Kolekcia Prada jar/leto 2024 ponúka absolútnu slobodu tela vyjadrenú v ľahkých šatách zo splývavých látok, ktoré spochybňujú jazyk

FashionTech

Čo chýba móde? Podľa holandskej módnej návrhárky a inovátorky Anouk Wipprecht „mikrokontroléry“, pracuje totiž v oblasti „FashionTech“.

Blue Book 2023

Spoločnosť Tiffany & Co. oznámila debut Blue Book 2023: Out of the Blue, najnovšiu kolekciu vysoko hodnotných

Jean Paul Gaultier

Vystúpenie hosťujúceho návrhára Julien Dossena v dome Jeana Paula Gaultiera sa stalo vrcholom týždňa módy.

Chanel Cruise 2023/24

Nedávne otvorenie najväčšieho obchodu značky Chanel v USA pripravili pôdu pre letnú kolekciu s hollywoodskou tematikou.