Móda

Prada Jar Leto 2023

Kolekcia pánskej módy na jar/leto 2023 od Miuccia Prada a Rafa Simonsa je vyjadrením kultivovaných procesov. Dizajn – móda – je praxou rozhodovania, kultivovania a zároveň tvorby. Nástrojmi tejto kolekcie sú priame, rozpoznateľné, archetypálne kúsky – obleky, kabáty, svetre, košele, denim, koža. Známe odevy sú znovuobjavené prostredníctvom kontextu. Za zdanlivo jednoduchými výsledkami sa vždy skrýva zložitá myšlienka, proces zdokonaľovania, ktorého cieľom je odhaliť základy obliekania.

Jednotlivé odevy, ktoré sú často klasické samy o sebe, môžu pôsobiť odlišným dojmom, ak sa spoja v nezvyčajných kombináciách. Inšpirácie sú plastické, pružné – kožené šortky a károvaný vzor môžu súčasne evokovať spomienky na detstvo, domáckosť alebo sofistikovanosť.

Siluety sú pritiahnuté k telu, proporcie skrátené. Evokujú mladosť, teda energiu a vitalitu. V odevoch, ktoré umožňujú telu voľný pohyb, je sviežosť a ľahkosť, vedomie jeho formy a dynamiky, vrodená sloboda a radosť.

Redukcia vedie k zefektívneniu: cudzie detaily sú skrátené, goliere na košeliach a kabátoch odstránené. Nohavice sú priliehavé, skrátené pri členkoch alebo do krátkych šortiek. Rad čiernych oblekov šitých na mieru je logickým vyústením tohto systému zdokonaľovania. Rozhodné odlíšenie prináša fyzickú a emocionálnu úľavu – sviežosť, ľahkosť.

Text a Foto: www.prada.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Dior Cruise 2025

Pre Mariu Graciu Chiuri je prezentácia kolekcie Cruise 2025 príležitosťou nasledovať kroky Christiana Diora…

Arielle Ratner

Ak Arielle Ratner strávila roky „sadením semienok“ v oblasti dizajnu a výroby šperkov, teraz úspešne žne úrodu.