Móda

Rintaro Iino

ALPHA (predtým Designers‘ Nest) je nezisková iniciatíva, ktorá podporuje módne talenty zo severských krajín v ich počiatočnej fáze po ukončení štúdia. Predstavuje absolventov dizajnérov, ktorí vykazujú vysokú úroveň originality, kreativity, remeselnej zručnosti a zodpovedného dizajnu.

Sochárska kolekcia pletených odevov Rintaro Iino, ktorá využíva výlučne vlnenú priadzu a techniky pletenia, povyšuje jednu z najstarších tradícií ručných prác na novú úroveň. Práca absolventa magisterského štúdia na Národnej akadémii umení v Osle vychádza z príbehu života skutočnej novozélandskej ovce Merino. Merino sa bežne strihajú každý rok, ale táto ovca ušla z farmy a nebola strihaná šesť rokov, pričom sa skrývala v jaskyni. V dôsledku toho sa jej vlnená srsť stala ochranným múrom, pancierom, ktorý ju chránil pred dravcami, čo jej vynieslo meno „Shrek“ podľa fiktívneho zlobra.

Rintaro pretavil tento príbeh do kolekcie sochárskych pletených výrobkov, ktoré symbolizujú samotu v podobe veľkých pletených siluet, ktoré nás oddeľujú a chránia pred tlakom spoločenského sveta. Všetky pletené prvky – pletené volánové úplety, pletené vypchaté boa, pletené trubičky, šnúrové úplety a hrubé svetre – sú spojené buď ručným pletením, pletením na domácom stroji, alebo digitálnym pletením. Šitie sa nepoužíva vôbec. Všetky použité vlnené priadze pochádzajú od spoločnosti Hillesvåg, jednej z najväčších nórskych spoločností vyrábajúcich vlnené priadze.

Rintaro Iino je držiteľom ocenenia Internship Award. Kreatívni riaditelia spoločnosti Trussardi, Benjamin Huseby a Serhat Isik, osobne vybrali Rintaro na stáž do svojho ateliéru v Berlíne.

Text a Foto: alphafashion.org

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

FashionTech

Čo chýba móde? Podľa holandskej módnej návrhárky a inovátorky Anouk Wipprecht „mikrokontroléry“, pracuje totiž v oblasti „FashionTech“.

Blue Book 2023

Spoločnosť Tiffany & Co. oznámila debut Blue Book 2023: Out of the Blue, najnovšiu kolekciu vysoko hodnotných

Jean Paul Gaultier

Vystúpenie hosťujúceho návrhára Julien Dossena v dome Jeana Paula Gaultiera sa stalo vrcholom týždňa módy.

Chanel Cruise 2023/24

Nedávne otvorenie najväčšieho obchodu značky Chanel v USA pripravili pôdu pre letnú kolekciu s hollywoodskou tematikou.

Ryunosuke Okazaki

Ryunosukeho osobitý štýl vychádza z jeho nebojácneho spojenia futuristickej estetiky a architektonickej zručnosti.