Architektúra

Centrum múzických umení

Viac ako 21 rokov po útokoch z 11. septembra sa 16-hektárový areál Svetového obchodného centra o krok priblíži k svojmu dokončeniu vďaka blížiacemu sa otvoreniu Centra múzických umení Ronalda O. Perelmana, ktoré sa nachádza priamo vedľa One WTC.

Stavba v tvare kocky vysoká 138 metrov, ktorú navrhla spoločnosť REX spolu s architektonickou kanceláriou Davis Brody Bond Architects a spoločnosťou Rockwell Group ako architektom interiéru reštaurácie a vstupnej haly, je obložená bohato žilkovaným portugalským mramorom, ktorý pri nočnom osvetlení vyžaruje éterickú žiaru.

V interiéri sa nachádza množstvo flexibilných divadelných priestorov – celkovo 11 konfigurácií, ktoré pojmú publikum od 99 do 1 200 ľudí.

Text a Foto: rex-ny.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Angle Lake Station

Angle Lake Station v Seattli je nová forma sociálnej infraštruktúry poskytujúca nevyhnutnú verejnú dopravu, ale aj dôležité verejné

Kúpele Copii

Architekt Victor Ortiz pomenoval kúpele Copii podľa domorodého výrazu pre termita, keďže projekt čerpá inšpiráciu od týchto

Villa del Balbianello

Villa del Balbianello na západnom brehu jazera Como je jednou z najromantickejších a najidylickejších záhrad v Taliansku.

CLT dom

Dom CLT je ukrytý vo vidieckej krajine Maďarska a predstavuje nenápadnú svätyňu, šepot v lese, ktorý hovorí o dizajne a harmónii.