Technika

A for Ara

A for Ara sa pokúša uctiť si umenie vysoko verného zvuku. Všetky reproduktory A for Ara sú príjemné na pohľad, ale v prvom rade sú určené pre ucho: Ich horny z masívneho tvrdého dreva sú stelesnením princípu, že forma nasleduje funkciu – fungujú ako spojovacie zariadenie, ktoré robí pre zvuk to isté, čo šošovka pre svetlo (obrazne povedané).

Ara znamená oltár; cieľom reproduktorov je podporiť oddanosť: aktívne počúvanie, pri ktorom sa celým svojím ja oddávame zvuku. A for Ara je výsledkom spolupráce Roberta Kalina a Williama Cowana so sídlom v Catskille, New York, USA.

Horn z tvrdého dreva funguje ako sedemoktávový bodový zdroj, ktorý pokrýva frekvencie 200 Hz – 20 kHz. Pod ňou sa nachádza uzavretá mono-pólová basová sekcia, ktorá je vybavená 10″ wooferom s dlhou projekciou a 12″ pasívnym žiaričom pre náraz v spodnej oktáve. Plne pasívna konštrukcia.

Všetky systémy sa vyrábajú v limitovaných edíciách. Dodacia lehota 2-3 mesiace, možnosť urýchlených zákaziek. Reproduktory sa dodávajú z New Yorku, USA.

Text a Foto: www.aforara.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Boenicke Audio

Cieľom a najhlbším želaním spoločnosti Boenicke Audio je vymýšľať, navrhovať, vyrábať a predávať produkty, ktoré sú iné.

Oswalds Mill Audio

Oswalds Mill Audio (OMA) je americká lifestylová spoločnosť, ktorá navrhuje a vyrába špičkové audio zariadenia pre domácnosť.