Technika

Acapella Audio Arts

Pre každého, kto sa o High End skutočne zaujíma, je pravdou, že ani to najlepšie vybavenie nedokáže zopakovať živý dojem. Týmto údajným faktom by však, aj keď možno nie úplne, ale prinajmenšom vážne otriasla návšteva Audio Fóra v nemeckom Duisburgu, showroomu Acapella Audio Arts.

Hermann Winters a Alfred Rudolph, ktorí sa zoznámili v roku 1972, prirodzene prostredníctvom témy Hi-fi a hudba. Hermann Winters už od školských čias viedol spoločnosť Hifi-Elektroakustik a Alfred Rudolph svoju spoločnosť ARAkustik. Spoločné hi-fi štúdio Audio Forum otvorili 4. septembra 1976. Ich živnostenský list má ešte skorší dátum, ale obaja za dátum založenia spoločnosti považujú otvorenie štúdia na Koloniestraße 203 v Duisburgu.

Všetky reproduktory sú s láskou ručne vyrábané v manufaktúre a slúžia ako vyslanci cieľa, ktorým je zhmotnenie hudby pre človeka. Vznikajú z čistej lásky k hudbe, harmonicky komponované do syntézy umenia, stelesňujú jedinečnú kombináciu dizajnu, funkcie a technológie.

Text a Foto: www.acapella.de

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Oswalds Mill Audio

Oswalds Mill Audio (OMA) je americká lifestylová spoločnosť, ktorá navrhuje a vyrába špičkové audio zariadenia pre domácnosť.

A for Ara

Ara znamená oltár, cieľom reproduktorov je podporiť oddanosť: aktívne počúvanie, pri ktorom sa celým svojím ja oddávame zvuku.

Airbus Bird of Prey

„Bird of Prey“ spoločnosti Airbus poskytuje pohľad na to, ako by mohlo vyzerať budúce regionálne lietadlo.